Apie teršalus miesto centre tarnybos nežinojo(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-05-25 11:41
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Antradienį Vasario 16-osios gatvėje atsiradusi tepalų bala tebetelkšojo ir trečiadienį. Autorės nuotrauka

Antradienį renovuotoje Vasario 16-osios gatvėje atsirado tepalų bala. Tačiau niekas iš specialistų tokios informacijos tikina negavę. Žurnalistams apie teršalus miesto centre pranešė miestelėnai.

Specialiųjų tarnybų pareigūnus nuoširdžiai stebina tai, kad apie pažeidimą pirmiausia informuojami žiniasklaidos priemonių atstovai, o ne pareigūnai. Apie išsiliejusius tepalus, pašnekovų teigimu, pirmiausia derėjo pranešti Bendruoju pagalbos telefonu. Tada galbūt dar būtų suspėta nustatyti pažeidėją, laiku likviduoti teršalų plitimą. Tačiau šito nepadarius, tepalai miesto centre taškėsi dar iki trečiadienio popietės. Pirmąkart apie tokį nutikimą sužinojo ir kitas pašnekovas – Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius.

– Paprastai, jeigu pranešama bendruoju pagalbos telefonu 112, vykstame į avarijos vietą ir surenkame išsiliejusius tepalus. Tačiau šįkart apie nelaimę nebuvo pranešta. Matyt, tepalų yra nedaug arba jie netrukdo eismui, – sakė pašnekovas.

Aplinkos apsaugos agentūros vyr.specialistas Mindaugas Petraitis negalėjo patikėti, kad nė viena specialiųjų tarnybų negavo pranešimo. Nepaisant to, specialistas ketino apilankyti nurodytoje vietoje ir pats įsitikinti, ar gatvėje išties telkšo tepalų bala. Jo žodžiais, jeigu būtų nustatytas išsiliejusių tepalų savininkas, jam būtų taikoma administracinė atsakomybė už aplinkos teršimą pavojingomis cheminėmis medžiagomis ir preparatais. Jeigu pažeidėjas – civilis, bauda būtų 200–400 Lt, jeigu pareigūnas – 500–1000 Lt. Tačiau tokiais, kaip nutikimas Vasario 16-osios gatvėje, atvejais teršėją surasti yra labai sunku. Tad greičiausiai šįkart dėl dėmės ant naujai išpilto asfalto kaltų niekas nė neieškos.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras