Nuteisti bažnyčios aukų dėžutes ištuštinę jaunuoliai(7)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-04-14 13:15

D.Sitnikienės foto

Tauragės rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį dviem šešiolikos ir septyniolikos metų jaunuoliams už vagystes iš Tauragės katalikų bažnyčios sandėliuko bei piktybinius šiukšlių konteinerio ir pastatų padegimus.

 
 

Šešiolikmečio ir septyniolikmečio Vaikų globos namų auklėtinių įvykdytų nusikaltimų sąrašas ilgas. Vien katalikų bažnyčią jaunuoliai pernai vasarą apvogė du kartus – liepos 11-ąją ir rugpjūčio 10-ąją. Pirmą kartą plyta išdaužę lango stiklą ir įlindę į bažnyčią nusikaltėliai sulaužė tris aukų dėžutes ir pavogė 1500 litų. Policija juos sulaikė apsiperkančius, tiksliau – išėjusius iš mobiliaisiais telefonais prekiaujančio salono. Vagišiai buvo suimti 48 valandoms, tačiau išėję į laisvę neilgai tvėrė nenusikaltę ir rugpjūtį tęsė savo juodus darbelius. Policija jaunuolius ir tuokart sulaikė po vagystės iš katalikų bažnyčios. Kai antrą kartą jaunuoliai vėl sumanė pasinaudoti tikinčiųjų bažnyčiai suaukotais pinigais, daužti lango jiems nebereikėjo – atplėšė lentą, kuria buvo užkaltas jų pačių anksčiau išdaužtas langas, ir įlindo vidun. Dvi aukų dėžutes vagišiai atidarė bažnyčioje, o trečiąją išsinešę sudaužė lauke. Iš aukų dėžučių pavogę tūkstantį litų jaunuoliai išvažiavo į Vilnių, o grįžę iš sostinės kelioms paroms papramogauti išlėkė į Palangą.

Už šias ir kitas vagystes bei šiukšlių konteinerio ir pastatų padegimus pridėjęs anksčiau paskirtas, tačiau neatliktas bausmes, Tauragės rajono apylinkės teismas vieną jaunuolį nuteisė 3 m. 6 mėn., kitą – 3 m. 8 mėn. nelaisvės.

Kadangi jaunuoliai neturi turto ar uždarbio, kurio užtektų atlyginti žalai, atitinkamas žalos dydis iki jų pilnametystės priteistas iš vaikų globos namų „Šaltinėlis“ bei Vėliučionių vaikų socializacijos centro, kuriuose kai kurių nusikaltimų įvykdymo metu gyveno vienas nuteistųjų.

Į „Šaltinėlio“ vaikų globos namus septyniolikmetis neseniai buvo perkeltas iš Pagėgių vaikų globos namų. Pasak „Šaltinėlio“ direktorės Reginos Judzinskienės, Pagėgių vaikų globos namai jau nemažai yra sumokėję šio auklėtinio padarytų nusikaltimų žaloms atlyginti. Koks žalos dydis šįkart priteistas vaikų globos namams „Šaltinėlis“, direktorė ketvirtadienį dar nežinojo, nes nuosprendis dar neįsiteisėjęs.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras