Vasaros estrados skulptūroms lemta sudūlėti(3)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-05-04 10:18

Nerimą kelia tyliai dūlančios medinės skulptūros. Renaldo Malycho nuotrauka

Prie vasaros estrados išlikęs medinių skulptūrų ansamblis jau seniai byra. Tą pastebi ir skaitytojai, reiškiantys susirūpinimą dėl jų nepriežiūros. Šiuo klausimu nenuramina ir Tauragės miesto seniūnas, teigdamas, kad ansamblis prižiūrimas tik iš pagarbos jį kūrusiems menininkams.

„Tauragės kurjerio“ redakcija gavo skaitytojo siųstas nuotraukas ir išreikštą pasipiktinimą, esą ką apie tokią skulptūrų ansamblio būklę mano Kultūros paveldo departamento Tauragės skyrius. Tačiau šiam skyriui vadovaujantis Vidas Narbutas nedaugžodžiauja – šios skulptūros neįrašytos į kultūros vertybių sąrašą.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius patikino, kad jau neatsiejama vasaros estrados dalimi tapusiomis skulptūromis rūpinamasi pagal išgales. Tačiau, panašu, joms lemta tiesiog sudūlėti.

– Medis yra medis. Pataisinėjame skulptūras pagal išgales, kad nekeltų pavojaus, tačiau jos palaipsniui veikiamos gamtos pūva. Jos daugiau prižiūrimos iš pagarbos jas kūrusiems menininkams. Gražus kūrinys, bet paveldosauga jam netaikoma. Mūsų užduotis – išlaikyti jas kuo ilgiau. O kiek to ansamblio, buvusio pačiame pajūryje, jau sunyko – vargu, ar statant kas nors tą medį kuo nors tepė, – svarstė seniūnas.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras