Taurų parke – Lietuvai skirtos dainos (0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-06-16 13:34

Pirmoji daina – Lietuvai. Raimondos Alysienės nuotrauka

Šiandien Taurų parke ir saulė šilumos negailėjo, ir tautiniais rūbais, koncertiniais kostiumais pasipuošusių tautiečių netrūko – iš visos šalies sugužėjo neįgaliųjų draugijų meno kolektyvai, savo nuoširdžiausias dainas skyrę Lietuvai – valstybės atkūrimo šimtmečiui. Susirinkusieji ne tik koncertavo, bet ir rankdarbių mugę surengė – ir parduoti, ir idėjų iš kitų pasisemti, ir pasigirti, ką darbščios lietuvio rankos sugeba.

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus jau penktadienį plušėjo Taurų parke – ruošėsi Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtai šventei.

– Idėja suorganizuoti tokį renginį, sukviesti šalies neįgaliųjų draugijų meno kolektyvus, buvo mano. Ir labai džiugu, kad visi kolektyvai šventėje sutiko dalyvauti. Jiems smagu išvažiuoti, su tokiais pačiais pabendrauti, – sakė K.Petkus.

Į Taurų parką suvažiavo neįgaliųjų draugijų meno kolektyvai iš Visagino, Raseinių, Jurbarko, Rietavo, Kazlų Rūdos, Šiaulių, Alytaus, Vilkaviškio, Kaišiadorių, Telšių, Jonavos, Garliavos.

Iš viso su tauragiškių kolektyvu scenoje pasirodymus surengė keturiolika kolektyvų.

Pirmą kartą Tauragėje viešėjusios viešnios iš Kazlų Rūdos sako pirmasis įspūdis važiuojant Taurage – miestas labai didelis. Po šventės viešnios ketino apžiūrėti mūsų miestą atidžiau. O kol kolegos ruošėsi koncertuoti, moteriškės ant stalo susidėjusios aprodė pačius įvairiausius rankdarbius – megztus, pintus, siūtus suvenyrus ir praktiškas smulkmenas – kojines, šliures, plaušines, kepures.

– Žodžiai įdega liepsną širdy, Lietuva, tu mus girdi? Išdidūs ir orūs sveikinti tave susirinkom. Visi kaip į namus, tad težydi Lietuvos vienybė, – prieš prasidedant kolektyvų pasirodymams linkėjo šventės vedančiosios.

Prieš pakviesdamos į sceną Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininką K.Petkų, vedančiosios paskelbė džiugią, paslaptyje iki šventės laikytą žinią – Lietuvos neįgaliųjų draugijos 30-mečio proga K.Petkui suteiktas Gerumo ambasadoriaus vardas.

– Per muziką, dainą, meną mes įprasminame savo šalies istoriją, kultūrą, pasiekimus. Lietuvos žmonės šimtmečius kūrė valstybę, kurioje galime jaustis laisvi ir nevaržomi, dalintis savo kūryba ir pasiekimais su visu pasauliu, – susirinkusiesiems sakė K.Petkus.

Šventės dalyvius pasveikino rajono meras Sigitas Mičiulis, prisiminęs reikšmingas mūsų krašto istorijos akimirkas.

– Noriu palinkėti daugiau meilės vienas kitam, daugiau meilės Lietuvai, daugiau tikėjimo, kad mes visi kartu galime padaryti žymiai daugiau. Jūs esate stiprūs, stipresni už kitus, padėkite Lietuvai žengti į antrą šimtmetį. Linkiu kiekvienam po šimtą gerų darbų padaryti, – susirinkusiesiems linkėjo meras S.Mičiulis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras