Tauragėje – šeši paviršinio vandens valymo įrenginiai (0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-09-29 14:44

Netrukus darbai prasidės ir J.Tumo-Vaižganto gatvės pabaigoje. Autorės nuotrauka

Tauragės miestas šį rudenį kaip reikiant išknaisiotas – vyksta įvairūs darbai. Statybininkams pasirodžius vienoje ar kitoje vietoje, tauragiškiams kyla klausimas, ar darbai nesusiję su miesto dujofikavimu. To paties klausiama ir prasidėjus darbams J.Tumo-Vaižganto gatvės gale. 

Antradienį į J.Tumo-Vaižganto gatvės pabaigą atvežtos dvi didžiulės talpos. Tauragiškiai teiraujasi, kas čia bus statoma. Ar tik ne dujotiekis atkeliauja ir į gyvenamųjų namų kvartalus?

– J.Tumo-Vaižganto gatvės gale yra didelės dalies mikrorajono lietaus kolektorius, reikės pakeisti dalį senų vamzdynų, pakloti dalį naujų ir pastatyti paviršinių nuotekų valymo įrenginius. Jau atvežtos talpos, kiti įrenginiai ir prie J.Tumo-Vaižganto 144 namo bus pastatyti valymo įrenginiai, kad miesto paviršinės nuotekos neterštų Zumpės tvenkinio ir Beržės upelio, – apie projektą sakė UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius Jonas Gečas. – Nuotekos ir anksčiau buvo surenkamos, o pastačius valymo įrenginius iš jų bus valomas smėlis, naftos produktai, purvas.

Pasak J.Gečo, Tauragės mieste bus pastatyti šeši paviršinio vandens valymo įrenginiai: J.Tumo-Vaižganto gatvės gale, Gedimino gatvėje prie prekybos centro „Moki-veži“, Pramonės gatvėje tarp senųjų miesto kapinių ir „Littauros“ degalinės, Švyturio gatvėje, Hipodromo gatvėje ir Ateities take  netoli 22 numeriu pažymėto daugiabučio.

Šiuo metu darbai jau vyksta keliose miesto vietose. Statybos darbus atlieka Klaipėdos UAB „Gensera“.

–  Tai projektas „saldainiukas“, kaip mes jį vadiname. Dirbama sudėtingomis sąlygomis – labai dideli gyliai, kasama beveik šešis metrus, gruntai blogi, tad vargo nemažai, – sakė „Tauragės vandenų“ technikos direktorius J.Gečas.

Bendra projekto vertė – 1,4 mln. eurų. 31 proc. sumos skirta iš savivaldybės biudžeto, likusi suma – Europos Sąjungos lėšos. Liepos mėnesį prasidėję darbai turi būti baigti per 18 mėn. – iki kitų metų pabaigos

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras