Pagramančio regioniniam parkui – jau 25-eri (10)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-09-15 06:29

Pagramančio regioninį parką skambiomis dainomis pasveikino Kultūros centro dainorėliai. Pagramančio regioninio parko albumo nuotrauka

Pagramančio regioninis parkas mini 25-ąjį veiklos jubiliejų. Ta proga lankytojų centre atidaryta paroda „Parko praeitis ir dabartis“, surengtas dviračių žygis „Minam aplink parką!“ 86 km žygyje startavo dvi dešimtys dviratininkų. 

Šeštadienį įveikę 86 km atstumą, susipažinę su lankomiausiais parko objektais dviratininkai Ringių kaime finišavo tik vakare. 18 valandą šventė persikėlė į Pagramančio miestelio stadioną, kur veikė mugė, koncertavo Tauragės moksleivių kūrybos centro auklėtiniai ir Kultūros centro lengvosios muzikos orkestras. Kartu su 25-uoju Pagramančio regioninio parko jubiliejumi buvo minima ir kraštiečių šventė. Renginio svečius linksmino grupė E.G.O ir Irena Starošaitė.

Pagramančio regioninio parko jubiliejų ir kraštiečių šventę vainikavo Tauragės pilotų klubo pasirodymas, dangų nušvietė fejerverkai.

Pagramančio regioninis parkas įsteigtas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo 1992 m. rugsėjo 24 d. nutarimu, siekiant išsaugoti vertingą Akmenos ir Jūros santakos slėnių ir miškų kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti. Regioninio parko plotas – 13 529 ha Šilalės ir Tauragės rajonuose. Parkas apima Akmenos ir Jūros upių santaką su gretimomis teritorijomis – Akmenos upės ilgis parko teritorijoje 29 km, Jūros upės – 38 km.

Rytoj, šeštadienį, visi kviečiami ant Pagramančio piliakalnio, kur 19 valandą prasidės renginys „Piliakalnių šviesa“. Renginys skirtas tautinio kostiumo ir piliakalnių metams paminėti. Bus pristatomas tautinis kostiumas, uždegtas Baltų vienybės laužas, atliekamos Rudens lygiadienio apeigos, ragaujama iš šiųmetinių javų užraugta gira ir rugiais kvepianti duonelė. 

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras