„Mes – tai Jūs!“ – kariuomenės ir visuomenės šventė šį šeštadienį Tauragėje(0)  

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-05-18 12:57

Renaldo Malycho nuotrauka

Su tokiu šūkiu šeštadienį mūsų mieste prasidėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurią inicijuoja Krašto apsaugos ministerija.

„Aktyvios, pilietiškos visuomenės ir modernios, atviros kariuomenės dialogas yra būtinas mūsų valstybės saugumo garantas, nes visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra vienas jos stiprybės pamatinių akmenų. Šventės kaip ši padeda kariuomenei stiprinti ryšį su visuomene ir užsitikrinti tolimesnį jos palaikymą, kuris pastaraisiais metais – rekordinis,“ – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

Miesto centre esančiame Jono Viktoro Kalvano parke nuo ryto šurmuliuoja karinis miestelis, čia iškilo kelios dešimtys karinių palapinių. Jose savo ginkluotę, karinę techniką ir įrangą visuomenei pristato visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, o kariai pristato tarnybos būdus bei dalija įvairių smagių užduočių mažiems ir dideliems. Dauguma atėjusiųjų noriai klausinėja apie karinę tarnybą „iš pirmųjų lūpų“ tiek Lietuvos karių, tiek ir NATO sąjungininkų, domisi įvairia ginkluote, bendrauja su užsienio kariais.

Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko teigimu, šios šventės prasmė – pagerbti kovojusius už Lietuvos laisvę ir parodyti visuomenei, kokie Lietuvos nepriklausomybės saugotojai ir gynėjai yra šiandien, kaip ir su kuo jie ruošiasi šalies gynybai ar vykdo karines misijas už jos ribų. 

13 val. per iškilmingą vėliavų pakėlimą prie V.Kudirkai skirto paminklo susirinkusiuosius skrydžiu pasveikino keturi NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys Vengrijos ir Ispanijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais JAS-39 „Gripen“ ir „F-18“.

Sveikinimo žodžius tarė krašto apsaugos ministras R. Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas ir Tauragės meras Dovydas Kaminskas. O Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa visuomenei pristatė dar iki šiol niekur nerodytą parodomąją programą su stilizuotomis salvėmis. 

Šventėje Tauragėje galima susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų – NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės naudojama karine technika, ginkluote ir ekipuote: šarvuotais visureigiais „Hammer“ (HMMWV), 36 tonas sveriančia ratine pėstininkų kovos mašina „Boxer“, koviniu tanku „Leopard“, pėstininkų kovos mašinomis „Marder“. Savo veiklą pristatys ir NATO pajėgų integravimo vienetas (NFIU). Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos pademonstruos visą pėstininkų ginkluotę – nuo pistoleto „Glock“ iki savaeigės 155 mm artilerijos haubicos „PzH2000“, taip pat irlazerinę mūšio imitavimo sistemą „Miles“. Kartu bus galima apžiūrėti Karinių oro pajėgų sraigtasparnį „Dauphin“, susipažinti su raketiniu oro gynybos kompleksu RBS 70 bei priešlėktuvine raketine sistema „Grom“ ir dar daug kuo kitu. Renginyje prisistatys ir su kariuomene bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos. 

Šventės dalyviams groja Karinių oro pajėgų orkestras, čia pat galima išvysti ir susipažinti su atkurta autentiška XIV amžiaus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kario ginkluote ir apranga. Dalyvauja ir Specialiųjų operacijų pajėgos, kurios supažindina su ypatingo tikslumo karinėse operacijose naudojama ginkluote ir karine technika. 

16 val. vyks renginio kulminacija - Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Žvalgybos kuopos karių surengta parodomoji karinė operacija – objekto šturmas, kur kariai parodys kovos veiksmus sausumoje ir iš oro. Karinės jūrų pajėgos renginyje pristatys tarnyboje naudojamą plaukiojimo bei povandeninių veiksmų įrangą. 

Šventėje koncertuos Panevėžio pučiamųjų orkestras „Aukštyn“, Tauragės choras „Gloria“ ir dainavimo studija „Lota ir Do“, Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“. 

Tradiciškai Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai vyksta visoje Lietuvoje, prisimenami partizanų žygdarbiai.

 

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras