„Bremena“ įspėta susitvarkyti, oro taršos nenustatyta(7)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2018-03-29 07:11

Tauragės apskrities priešgaisrinės valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius informavo, kad „Bremenai“ skirtas įspėjimas. Daivos Žebelienės nuotrauka

Kaip praneša Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, tyrimas dėl priešgaisrinių saugos taisyklių nesilaikymo Skaudvilės gimnazijos katilinėje baigtas. Mokyklą šildanti bendrovė „Bremena“ piniginės baudos išvengė, mat per kalendorinius metus prasižengė pirmą kartą. Oro taršą Skaudvilėje tyrę aplinkosaugininkai kraipo galvas – dūmų iš gimnazijos katilinės kamino mėginyje taršos nenustatyta, nors aplinkinių gyventojų kiemai akivaizdžiai nusėti kietosiomis dalelėmis. 

Skandalas dėl iš Skaudvilės gimnazijos katilinės kamino plūstančių juodų dūmų vėl kilo šių metų kovo pradžioje, kai neapsikentę aplinkiniai gyventojai ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas. Žmonės sako, kad jų kiemai nusėti juodomis dalelėmis, jiems sunku kvėpuoti, neretai Skaudvilės centre jaučiamas aitrus tvaikas. Panaši problema buvo kilusi ir 2015-aisiais, tuomet nustatyta, kad katilinės katilas eksploatuojamas be leidimo, bendrovei tąkart buvo priskaičiuotas didesnis oro taršos mokestis.  

Tauragės priešgaisrinės valdybos specialistai, Skaudvilės gimnazijos katilinėje atlikę patikrinimą, nustatė priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, tačiau piniginės baudos neskyrė. Pasak valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko Tado Vosyliaus, bauda „Bremenai“ neskirta, nes per pastaruosius kalendorinius metus įmonė prasižengė pirmą kartą.

– Buvom išsikvietę įmonės vadovą, už nustatytus pažeidimus buvo surašytas privalomas nurodymas trūkumams pašalinti ir skirta administracinė nuobauda – įspėjimas. Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad įmonė netinkamai laikė karštus pelenus, degius indus, netinkamas atstumas nuo pastatų ir gesintuvai patalpose buvo eksploatuojami netinkamai, – informavo T.Vosylius.

Nors Skaudvilės gyventojai abejoja, ar ne per mažas Skaudvilės gimnazijos katilinės kamino aukštis, ugniagesiai į tai nebesigilino.

– Kaminas yra toks, koks priduotas. Jei pastatas yra priduotas eksploatacijai, mes nebeturime teisės aukščių keisti. Kiekvienam žmogui dėl to kilus įtarimų, niekas šito nekvestionuoja, – sakė T.Vosylius.

Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vadovas Darius Ciganas pranešė, kad gavus skundą į Skaudvilę iš Klaipėdos iškviesti Jūrinių tyrimų centro specialistai. Jie paėmė dūmų mėginį, tačiau jame oro taršos dalelės leistinos normos neviršijo.

– Mėginyje nustatytos kietosios dalelės leidžiamos normos neviršijo, tačiau šio centro specialistai mėginį paėmė konkrečiu metu, nėra galimybės pastatyti Skaudvilėje laboratorijos ir nuolat imti tyrimus. Apžiūrėjome aplinkinių gyventojų kiemus, aiškiai matyti, kad yra prikritę kietųjų dalelių, tikrai bjauriai atrodo, tačiau kodėl taip yra, nežinome. Supraskite – žmonės mums praneša, mes iš Klaipėdos užsakome tyrimus, kol specialistai atvažiuoja, ten jau būna viskas pasibaigę. Net nežinau, kodėl taip yra, „Bremenos“ kuras geras, jie nekūrena tuo, kuo negalima, – sakė D.Ciganas.

Tačiau aplinkosaugininkų vadovas patikino, kad Skaudvilės gimnazijos katilinę stebės. Informacijos, jei kas negerai, laukiama ir iš gyventojų.

– Nors ir leidžiama nedidelė kietųjų dalelių koncentracija, tačiau įmonė turi garantuoti, kad tai nesukeltų nepatogumų žmonėms. Mes stebim situaciją, – informavo aplinkosaugininkų vadovas.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras