Atsinaujinęs Draudenių ežeras(7)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2017-07-13 13:16

Vos termometro stulpelis perkopė 20 laipsnių šilumos – į ežero pakrantę suskubo poilsiautojai

Prieš dvejus metus baigti Draudenių ežero valymo darbai. Dumblas išvalytas iš 22,5 ha vandens telkinio ploto, krantinėje iškirsti krūmai. Ežerą lankantys poilsiautojai džiaugiasi smėlėtu ežero dugnu ir tvarkinga poilsiaviete.

Ežere speciali technika, purenanti ir iš ežero siurbianti dumblą, epizodiškai dirbo trejus metus. Tiek laiko vandens telkinio prieigose telkšojo dumblo sėsdintuvai, pylimu apjuosti plotai, kuriuose dumblas nusistovėdavo, o jo paviršiuje susitelkęs vanduo buvo išleidžiamas atgal į ežerą. Išdžiūvęs dumblas išdalintas ūkininkams.

Nors su redakcija susisiekusi skaitytoja teigė, jog šiuo metu ežero pakrantėje dar yra ką tvarkyti, šiuo metu poilsiautojus pasitinkantis vaizdas džiugina. Pakrantė tvarkinga, nupjauta žolė, švaru. Stovi persirengimo kabina, pastatytas laikinasis tualetas, stovi šiukšlių konteineris. Praėjusią savaitę prie ežero besiilsėjusios šilutiškės Adolfina ir Elena sakė, kad Draudenių ežero pakrantė – vena jų mėgstamiausių vasaros poilsio vietų.

– Vanduo švarutėlis, įbridusi iki šlaunų ir pažvelgusi žemyn, galiu matyti savo pėdas. Pernai pastatė persirengimo kabiną. Ir, žinote, dumblas buvo išvalytas. Anksčiau, būdavo, eidavai ir kojos smigdavo iki nariukų dumble. Tas dumblas buvo pakrantėje, smėliukas prasidėdavo tik ežero viduryje, o dabar visa pakrantė – smėliukas, žvyriukas, – kalbėjo Adolfina.

Ji ir jos sesuo sakė prie ežero apsilankančios kasmet. Pasak jų, paprastai šilutiškiai maudosi Kuršių mariose arba Šyšos upėje, tačiau moterys savo kraštiečių sutinka ir prie Draudenių ežero.

– Kuršių mariose man nepatinka, nes ten pilna gluodenų, gyvačiukių tokių. Jie vandenyje plaukioja, gal nieko ir nedaro, tačiau man nejauku. O kiti maudytis vyksta į Rusnę, tačiau Šyša gili. Čia, Draudeniuose, jauku. Mamos gimtinė kitapus ežero. Pamenu, vaikystėje dėdė ateidavo lydekų prigaudęs iš ežero. Ir dabar ežeras švarus, kiti žvejoja, – džiaugėsi pašnekovė iš Šilutės.

Moterys svarstė apie galimybę prie ežero surengti giminės susitikimą. Netoli vandens telkinio stovi privati pavėsinė. Adolfina teigė prašysianti jos savininkų ja pasinaudoti – būtų patogu surengti vaišes ir pasislėpti nuo lietaus.

Penktadienį, nors termometro stulpelis siekė vos 20 laipsnių šilumos, prie ežero ilsėjosi keletas šeimų. Vaikai maudėsi. Pora žvejų žvejojo: vienas ant kranto, kitas į ežerą išplaukė pripučiama valtimi.

Draudenių ežero valymo darbai buvo atliekami 2012–2015 metais. Išvalytas 22,5 ha vandens telkinio plotas ir 1,1 ha priekrantės plotas, nušienauta 4 ha pakrantės. ES Struktūrinių fondų ir rajono savivaldybės lėšomis atlikti darbai vertinami 2 244 135 eurų.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras