Neįgaliųjų draugijos vairuotojo iniciatyva nepatiko kaimynams(10)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-08-23 14:40

Tauragės neįgaliųjų draugijos vairuotojas (kairėje) teigė norintis tik gero. Autorės nuotrauka

Mėgindamas išspręsti Tauragės neįgaliųjų draugijos galvosūkį, kur statyti mikroautobusiuką, draugijos vairuotojas ėmėsi kloti stovėjimo aikštelę prie savo namų. Vyro iniciatyva suerzino kaimynus: aikštelė rengiama ant žolyno tarp privataus sklypo ir šaligatvio, o tai valstybei priklausanti žemė.

Redakcijai apie kaimyno iniciatyvą pranešęs vyras norėjo išlikti neatskleistas. Anot jo, trinkeles klojantis vyras neturi jokios teisės įrengti automobilio stovėjimo vietų už savo sklypo ribų.

Žurnalistams darbus atliekantis Tauragės neįgaliųjų draugijos vairuotoju prisistatęs Juozas Norkus atviravo – aikštelė rengiama ne jo žemėje:

– Taip, valstybinėje žemėje, bet ir autobusiukas juk valstybinis. Tai draugijos autobusiukas. Mes prie draugijos patalpų jo neturime vietos laikyti. Šis autobusiukas visuomet stovėdavo prie mano namų, – sakė vyras.

J.Norkus pripažino leidimo įrengti automobilio stovėjimo vietai neturintis ir niekur nesikreipęs dėl jo išdavimo.

– Vis tiek juk šiame plote žels žolė. O kas ją pjaus? Čia paklosime trinkeles ir viskas atrodys tvarkingai. Matote, mūsų labai siaura gatvė. Po gatvės rekonstrukcijos kartą ant šaligatvio pasistačiau autobusiuką, tai 14 eurų baudos gavau, – kalbėjo vyras.

Miesto seniūnas Virginijus Žilius teigė taip pat sulaukęs J.Bretkūno gatvės gyventojo pastebėjimo dėl nelegaliai klojamos automobilių stovėjimo aikštelės.

– Kadangi gatvė po rekonstrukcijos dar neperduota seniūnijai, skundo ištirti negaliu. Kreipiausi į rajono savivaldybę. Informavau administracijos direktorių. Man regis, direktorius davė nurodymą Statybos skyriui išanalizuoti situaciją. Jei darbai išties atliekami savavališkai, tikėtina, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija gali sustabdyti darbus. Konkrečiai situacijos nežinau, gal rekonstrukcijos metu buvo numatyta tam vyrui leisti įrengti tą aikštelę, – svarstė miesto seniūnas.

Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus apie atliekamus darbus teigė žinantis. Jis antrino vairuotojui, kad prie draugijos patalpų vietos mikroautobusiukui nepakanka.

– Vairuotojas visuomet jį statė prie savo namų. Mes neturime kur autobusiuko laikyti. Anksčiau esame statę prie draugijos, bet kažkas nusuko autobusiuko veidrodėlius, – kalbėjo bendruomenės pirmininkas.

J.Bretkūno gatvė, kurioje Neįgaliųjų draugijos vairuotojas rengė stovėjimo vietą mikroautobusiukui, po rekonstrukcijos tapo siauresnė, nustatytas vienpusis eismas. Prieš keletą mėnesių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdyje buvo svarstomas J.Bretkūno gatvės gyventojų pareiškimas, kad nepakanka vietos aplenkti gatvėje gyventojų statomus automobilius. Komisija priėmė sprendimą leisti statyti automobilius ant kairėje gatvės pusėje esančio šaligatvio.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras