Grėsmingai slenkančio šlaito tvarkyti neskubama(7)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2016-08-19 12:05

Dar gegužę nuslinkęs Jūros upės šlaitas vis labiau garma žemyn, tačiau kada jis bus pradėtas tvarkyti, nežinia. Autoriaus nuotraukos 

Dar prieš tris mėnesius, Tauragei ruošiantis švęsti tradicinę miesto šventę, grėsmingai ėmus slinkti Meilės alėjai, valdininkai visuomenei žadėjo imtis veiksmų ir šią pasivaikščioti patrauklią miesto vietą tvarkyti. Tačiau jokių darbų šioje miesto vietoje nematyti ir vargu, ar jie prasidės greitai.  

Vaikščioti Meilės alėja vis pavojingiau  

Kiek daugiau nei prieš dvejus metus, 2014-ųjų pavasarį, Tauragės mieste, viršutiniame Jūros upės šlaite, buvo įrengtas pėsčiųjų ir dviratininkų takas. Nuo Prezidento gatvės link Vasaros estrados vedančio tako (tauragiškiai jį mielai vadina Meilės alėja) rekonstrukciją vykdė UAB „Kvėdarsta“. Prabėgus vos porai mėnesių nuo objekto darbų perdavimo, vienoje tako atkarpoje greta tame pačiame šlaite įrengtos apžvalgos aikštelės danga ėmė smegti. Taką ne kartą bandyta lopyti, tačiau pastangos buvo bergždžios. Statybininkai tako dangą toje vietoje sutvarkydavo, tačiau prabėgus 2–3 savaitėms, šlaitas vėl nuslinkdavo. Suprantama – kartu su naująja tako danga.

Tokie nežymūs tako „siūbavimai“ vyko iki šių metų gegužės. Tuomet nutiko blogiausia. Artėjant šiųmetei Tauragės miesto šventei, nemenka tako atkarpa (15–20 metrų) nugarmėjo žemyn kartu su visa atramine tvorele, turėklais ir šviestuvais. Tuomet, likus keletui dienų iki šventės pradžios, susizgribta (ne be žiniasklaidos paraginimų) ir toje Meilės alėjos vietoje įrengtas laikinasis takas.

Jį paklojo Tauragės miesto seniūnijos darbuotojai. Miesto seniūno Virginijaus Žiliaus tvirtinimu, šioje vietoje įrengtas ir papildomas visą naktį veikiantis apšvietimas.

Prabėgo jau trys mėnesiai, tačiau ši Meilės alėjos vieta ir šiandien atrodo taip, lyg čia būtų sprogusi galinga bomba. Tauragiškius neramina, kad įgriuva vis didėja. Gausaus lietaus plaunamas gruntas po truputėlį slenka. Gruntas jau pradeda byrėti ir iš po įrengtos medinės laikinosios nuovažos.

Rangovai savo kaltės neįžvelgia

Dauguma tauragiškių puikiai žino, dėl kokių priežasčių toje vietoje slenka Jūros upės šlaitas – ten daugybė požeminių šaltinių. Tačiau rengiant tako rekonstrukcijos projektą į tai neatsižvelgta. UAB „Kvėdarsta“ direktorius Arūnas Pocius atsakydamas į „Tauragės kurjerio“ klausimą patvirtino, kad visus darbus jo vadovaujamos įmonės darbuotojai atliko pagal projektinius reikalavimus.

– Įrengti ten drenažo sistemos nebuvo numatyta. Tad ji ir nebuvo įrengta. O tai padaryti šioje šlaito vietoje, manau, būtina, – sakė bendrovės vadovas.

Tik dabar pradėtas rengti drenažo tinklų projektas

Kreipėmės į Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją Aivarą Preikšaitį ir paprašėme paaiškinti, kodėl iki šiol netvarkoma pavojingoji Meilės alėjos atkarpa. Pateikėme skyriaus vedėjui ir daugiau klausimų. Atsakymus į juos gavome. Tačiau ne iš A.Preikšaičio, o iš mero padėjėjos Vytautės Čėsnaitės.

Paskaičius gautus atsakymus aiškėja, kad pavojingoji Meilės alėjos atkarpa šiemet veikiausiai nebus sutvarkyta, mat į klausimą, dėl kokių priežasčių iki šiol nepradėtas tvarkyti iki Vasaros estrados besidriekiantis pėsčiųjų ir dviratininkų takas, atsakyta: „Šiuo metu rengiamas drenažo tinklų projektas. Užbaigus projektavimo darbus bus organizuojamas pirkimas“.

Reikėtų suprasti, kad pasibaigus projektavimo darbams savivaldybės administracija skelbs konkursą statybos darbams atlikti. O tokios procedūros neretai trunka ilgai. Tad tikėtis, kad ši Meilės alėjos dalis bus pradėta tvarkyti dar šiemet, vargu ar realu. Tiesa, V.Čėsnaitės atsiųstame laiškelyje yra ir toks sakinukas: „Planuojam darbus atlikti šiemet“. Spaudos atstovė patvirtino, kad su darbus Jūros upės krantinėje vykdžiusia UAB „Kvėdarsta“ bendraujama, tačiau bendrovė dėl šlaito slinkimo savo kaltės neįžvelgia ir laiko tai nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybe, juolab, kad, pasak V.Čėsnaitės, „techniniame projekte nebuvo numatyta įrengti drenažo tinklų“. V.Čėsnaitė patikino, kad prieš dvejus metus, pasibaigus darbams Meilės alėjoje, „sudaryta komisija, kuri priėmė atliktus darbus, nepareiškė jokių pretenzijų dėl atliktų darbų, surašytas statybos užbaigimo aktas“.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras