Darželiuose darbo valandomis – jokių papildomų užsiėmimų(7)

2016-08-30 07:05

Darželiai gražinasi ir laukia mokslo metų pradžios. Autorės nuotrauka

Nuo rugsėjo 1-osios rajono lopšeliuose-darželiuose nebegalės vykti mokami papildomi ugdymo užsiėmimai. Savivaldybės auditoriai tokią veiklą konstatavo kaip neteisėtą. Kol kas sprendimo, apibrėžiančio šią nuostatą, savivaldybė neturi, bet jis netrukus turėtų atsirasti. Kaip į šią nuostatą, kad visa papildoma veikla turi vykti po darželių darbo valandų pabaigos, reaguos tėvai, kol kas neaišku, bet nepatogumų tėvams gali kilti.   

Savivaldybės atstovai rajono darželių vadovams primena, kad remdamiesi auditorių išvadomis rekomenduoja nebeorganizuoti papildomų mokamų užsiėmimų darželinukams per darželių darbo valandas. Tai reiškia, kad papildomai šokti, dainuoti, žaisti futbolą, kas populiariausia Tauragės darželiuose, vaikai galės tik pasibaigus darbo dienai.

– Kalbama apie tai, kad ugdymo procesas darželyje turi vykti nepertraukiamai, o visas kitas papildomas ugdymas, kurio nori tėvai, turėtų vykti po 17 valandos. Darželiuose ugdymo programa yra keturių valandų, ji išdėstyta per visą dieną, laikas nereglamentuotas. Auklėtoja turi būti susikoncentravusi, kad visiškai įvykdytų programą, pasiektų užsibrėžtus tikslus ir uždavinius, – aiškina savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas.

Paklaustas, ar dokumentais savivaldybė apibrėžė papildomą ugdymą darželiuose, E.Šteimantas sakė, kad kol kas tai esanti tik nuomonė. Pasak vedėjo, savivaldybės kontrolieriai yra pateikę išvadas, kad tokia veikla darželiuose neteisinga. Sprendimo kol kas nėra.

– Tokią poziciją palaiko ir Švietimo ir mokslo ministerija. Mums rodo pirštu, kad Kaunas, Vilnius tokius sprendimus jau priėmę, tad klausia, ko mes laukiame. Neformalusis ugdymas yra savivaldybės kompetencija ir kažkoks sprendimas iki rugsėjo 1-osios, manau, bus priimtas. Jo darželiai turės laikytis, – įsitikinęs Švietimo skyriaus vedėjas.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Laimutė Gudavičienė mano, kad poreikio į papildomus užsiėmimus vaikus vesti po darbo valandų gali ir nelikti.

– Tėvai labai nori, kad vaikai būrelius ar kitus papildomus užsiėmimus lankytų, kol jie dirba. Ir leisdavo noriai, nes ir kainos būdavo prieinamos, – konstatavo direktorė.

Pasak L.Gudavičienės, Lietuvoje tokios veiklos darželiuose vyksta, bet nėra reglamentuotos teisės aktais.

– Nėra praktikos, kaip reglamentuoti. Mes bandėme reglamentuoti, bet auditoriai konstatavo, kad tokia veikla negalima. Tad nuo naujųjų mokslo metų tokios veiklos ir nebebus organizuojamos, – sakė direktorė.

Lopšelio-darželio „Kodėlčius“ direktorė Lina Kymantienė „Tauragės kurjerį“ patikino, kad visi papildomi užsiėmimai nuo rugsėjo vyks po darželio ugdymo proceso.

– Su būrelių vadovais jau aptarėme sąlygas. Visi būreliai lieka. Aišku, vaikų gali sumažėti, nes kai kam bus nepatogu, o dalis tėvų rinksis, jei norės, kad vaikai lankytų dailės, karatė ar kitus būrelius, – komentavo direktorė.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras