Martyno Mažvydo progimnazijoje – netikras gaisras(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-05-19 10:56
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Martyno Mažvydo progimnazijos moksleivių ir mokytojų evakuacija. Autorės nuotrauka

Šiandien, apie 10 val., Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje kilo gaisras, evakuoti visi mokiniai ir mokytojai. Du mokiniai sužeisti. Šįkart tai buvo pratybos. Jas koordinavęs mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams, ekstremalių situacijų valdymo specialistas Aidas Janonis sako, kad pratybos pavyko.

Apie gaisrą mokykloje specialistas Aidas Janonis specialiosioms tarnybos pranešė tiesiogiai (ne per Bendrąjį pagalbos centrą). Kad nelaimė netikra, žinojo tik specialiųjų tarnybų padalinių vadovai.

– Jeigu būtume pranešę telefonu 112, nežinia, kiek gaisrinių automobilių čia stovėtų, o dabar kvietėme tik du ekipažus iš ugniagesių komandų – Sungailiškių ir Taurų. Pastarieji atvyko laiku, Sungailiškiai vėluoja, – komentavo situaciją Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintaras Ramanauskas.

Pratybos truko keletą minučių – kol Taurų ugniagesių komandos darbuotojas įsitikino pastato saugumu. Iškart po to vaikams leista grįžti į klases.

– Šiokių tokių klaidelių buvo. Nors kalbant apibendrintai pratybos pavyko, – džiaugdamasis iššūkio rezultatais kalbėjo A.Janonis.

Pasak rajono civilinės saugos specialisto Vidmanto Paliako, tokios pratybos rengiamos nuolat.

– Tai planiniai renginiai. Kiekviena įmonė ar organizacija pratybas įtraukia į savo planuojamus renginius. Todėl kiekvienoje įstaigoje, ypač mokykloje, yra paskirtas specialistas, atsakingas už ekstremalių situacijų valdymą, – sakė specialistas.

– Norėjome žinoti, ar pavyktų ir kaip pavyktų evakuoti moksleivius, jeigu mokykloje gaisras ar kita nelaimė kiltų iš tikrųjų. Nors šįkart tai atrodo tik žaidimas, realioje situacijoje toks pasipraktikavimas, tikimės, turėtų naudos, – jau pratyboms pasibaigus apibendrino M.Mažvydo progimnazijos direktorius Vidas Misiūnas.

G.Ramanauskas papildė, kad tokios pratybos jau vyko Jovarų pagrindinėje mokykloje, netrukus jos turi vykti Žygaičių gimnazijoje.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras