Senolis gali švęsti du gimtadienius(2) 

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2012-09-18 06:29
Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Gaisras pasiglemžė beveik visą senolio turtą. Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Po savaitgalio nelaimės Sartininkų kaimo gyventojas (Žygaičių sen.) gali švęsti du gimtadienius. Taip mano pareigūnai, įvertinę jo namuose gaisro padarytus nuostolius, tyrę nelaimės kilimo aplinkybes. Namų netekęs vyras laikinai glaudžiasi savo sesers namuose.

Bendrasis pagalbos centras apie gaisrą Sartininkuose pranešė šeštadienį, likus pusvalandžiui iki vidurnakčio: „Dega vieno aukšto medinis namas“. Ši informacija buvo perduota ugniagesiams, policijai ir medikams.

Pastate gyveno vienišas 78-erių senukas. Žmonos jis neteko bemaž prieš ketverius metus, o vaikų šeima neturėjo. Laimei, šeimininkas, nors ir įmigęs, pajuto tvyrantį dvoką ir keturpėsčiomis suskato gelbėtis. Kalbama, kad kaimynai jį aptiko jau tarpduryje. Kai nelaimėlis buvo jau lauke, o ugniagesiai dar tik skubėjo į pagalbą, degančiuose namuose nugriaudėjo sprogimas – sprogo prieš kelias dienas įsigytas dujų balionas. Sprogimo būta stipraus – nuo jo pasislinko viena iš namo sienų, smūgio banga gerokai supurtė už pusšimčio metrų gyvenančių kaimynų namų langus. Kitas namuose laikytas tuščias buitinių dujų balionas vėliau rastas nesprogęs.

– Laimei, sprogimo metu gaisravietėje nieko nebuvo: nenukentėjo nei vietos gyventojai, nei ugniagesiai. Namo šeimininką tuo metu jau apžiūrėjo medikai – jam nustatytas apsinuodijimas smalkėmis, o ugniagesiai – dar tik vyko į gaisravietę, – sakė Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Ruslanas Pačkovskis.

Ugniagesiai praneša, kad jiems atvykus gyvenamojo namo stogas jau buvo sukritęs. Gaisro nuostoliai dideli: ugnis pasiglemžė stogą, medinį perdengimą ir namų apyvokos daiktus pastato viduje. Gaisro gesinimo darbus apsunkino tai, kad vandenį teko vežioti 1,5 kilometro atstumu. Pirmieji ugniagesiai į nelaimės vietą atvyko po 9 minučių, į statinį įeita dar po 26 minučių, ugnis sustabdyta likus 15 minučių iki pirmos valandos.

Manoma, kad šį gaisrą sukėlė netvarkinga elektros įranga arba sugedęs elektros prietaisas (šaldytuvas arba radijas). Antrąjį gimtadienį švęsti galintis senolis spalio 2 dieną minės 79-ąjį savo gimtadienį.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras