Tėvų sodybą į nuodėgulių krūvą pavertė sūnus (nuotraukos)(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-04-19 15:01

Autorės foto

Praėjusį pirmadienį anksti ryte Zaltriškių kaimo (Gaurės sen.) gyventojai pamatė iš už miško kylančius dūmus. Nuolatiniai kaimo gyventojai žinojo, kad miško apsuptyje stovi negyvenama sena sodyba. Niekas nė nenumanė, kad gaisrą sukėlė čia pasisvečiuoti užsukęs sodybos šeimininkų sūnus.

Liko nuodėguliai

Kadangi pranešėjas informavo, kad dega naujai pastatytas gyvenamasis namas, gaisro malšinti išsyk išlėkė trys autocisternos: Gaurės ugniagesių komandos (UK) ir dvi Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) ugniagesių. Kiek vėlėliau į nelaimės vieną atskubėjo ir Taurų UK ekipažas. Į negyvenamą, tačiau gražiai prižiūrimą, naujai įrenginėjamą bei puoselėjamą sodybą veda pelkėtas miško kelias. Tad nenuostabu, kad vienas iš sunkių gaisrinių automobilių įklimpo miške. Prireikė laiko, kol kaimynystėje gyvenantis ūkininkas traktoriumi išvilko užklimpusią autocisterną. Tačiau šitai gaisro gesinimui nesutrukdė. Mat dvi Tauragės PGV autocisternos jau darbavosi. Kita vertus, gesinti ugniagesiams nelabai buvo ką – iš ūkinio pastato ir lauko virtuvės bebuvo likę tik nuodėguliai.

– Matyt, viskas čia degė jau nuo ankstyvo ryto. O kaimynai mums pranešė pavėluotai, – trumpai  komentavo situaciją gaisravietėje besisukinėjantys pareigūnai.

Kaimynai – atviri

Aplink gyvenamąjį namą, kurio nepalietė liepsnos, vaikštinėjo dviese: vidutinio amžiaus moteris ir jaunas vyras. Abu jie tikino nenorį patekti į laikraščio puslapius, todėl prašė jų nefotografuoti. Vaikinas buvo nešnekus, o moteriškė – atviresnė. Ji prisistatė esanti šio jaunuolio kaimynė tiek Tauragėje, tiek čia – Zaltriškiuose.

– Vakar per pietus jo automobilis dar stovėjo daugiabučio, kuriame gyvename kieme. Matyt, jis į sodybą atvyko pavakariais, kai aš atvykau, jo kieme grojo tyli muzika. O kada kilo gaisras, negaliu pasakyti, atėjau čia, kuomet viskas jau skendėjo liepsnose, – pasakojo moteris. Ji vis barė jaunuolį už nedorą elgesį: „Matai, ką padarei. O juk senelis šitiek triūso, jėgų, gerų norų čia įdėjo. O tu, šast, ir viską pelenais pavertei“, – nesigėdydama aplink zujančių ugniagesių burbėjo kaimynė. Netrukus ji parodė, kodėl jai kilo įtarimas, kad gaisro priežastis šio vaikino rankų darbas.

– Pažiūrėkit, į ką paverstas visas neseniai užsodinto sodo jaunuolynas – visi iki šiol nuo miško žvėrelių dailiai aprišti medeliai ne tik sudarkyti, bet specialiai per pusę nulaužti, kiti iškasti, išdarkyti, – semdama kibiru vandenį kalbėjo moteris.

Jaunuolio versija neįtikino

Tuo tarpu gaisravietėje pasirodė ir Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai: vyriausiasis specialistas Ruslanas Pačkovskis bei inspektorius Tadas Vosylius. Pastarasis netruko iškvosti apsistojusįjį kaip viskas įvyko. Jaunuolis aiškino, neva buvo susikūręs laužą palei pat gyvenamojo namo duris. Čia jis esą degino nuo medelių nurištus šiaudus, kuriuos vėjas ėmė ir nunešė ne į greta stovintį gyvenamąjį namą, bet į atokiau stovėjusią lauko virtuvę bei dar toliau, prie pat miško suręstą ūkinį pastatą. Istorija atrodytų įtikinama, jeigu vakar lauke būtų siautęs vėjas. Deja, miško viduryje stovinčioje sodyboje tik vos vos jautėsi vėjo dvelksmas.

Sūnus paklydėlis

Netrukus į puoselėjamą sodybą atskubėjo ir pats jos šeimininkas. Pagyvenęs, žilagalvis vyras nesusilaikė ir braukdamas ašaras tiek pareigūnų, tiek žurnalistų akivaizdoje išklojo karčią gyvenimo tiesą.

– Tai nebe pirmas toks atvejis. Nebežinome, ką su sūnumi daryti – svaiginasi ir tiek. Anksčiau tokius prievarta išgabendavo gydyti, o dabar mat reikia, kad žmogus pats norėtų pasveikti. O sūnus nenori gydytis. Todėl šioje sodyboje tai jau antras jo rankomis sukeltas gaisras. Ir šiandien jis man dar grasina, kad tai ne paskutinė nelaimė, – apimtas sielvarto kalbėjo vyras.

Pareigūnai jo, kaip sodybos šeimininko, teiravosi, ką daryti su sodyboje gaisro gesinimo metu ramiai alkoholiu besisvaiginančiu jaunuoliu. Šeimininkas tik gūžtelėjo pečiais ir pasišalino, kad svetimos akys neregėtų jo dvasios kančios ir apmaudo ašarų.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras