Sartininkų vėliavoje – žirgų galvos ir Sartės upelis(3)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-07-19 06:34
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Seniūnas Vytautas Juška demonstruoja Sartininkų miestelio vėliava. Autorės nuotrauka

Visi rajono seniūnijų centrai turi savo herbus ir vėliavas, nuo liepos pradžios savo vėliavą turi ir eilinė gyvenvietė Sartininkai, nes tai buvęs valsčiaus centras. Baltame vėliavos fone – dvi raudonos žirgų galvos, kurias skiria tokios pat spalvos banguota linija – Sartės upelis, davęs pavadinimą gyvenvietei. Vėliavą pašventino iš Skiržemės kilęs kunigas kanauninkas Jonas Bučinskas per šventę, skirtą Sartininkų 450-osioms metinėms. Ta proga miestelio centre buvo pastatytas ir pašventintas akmuo.

Žygaičių seniūnas Vytautas Juška džiaugiasi, kad bendruomenė „Sartupietis“ kartu su Kultūros namais surengė įspūdingą, miestelio jubiliejui skirtą šventę. O seniūnija rūpinosi vėliava ir herbu.

Vėliavą ir herbą sukūrė dalininkas Rolandas Rimkūnas, daugelio šalies gyvenviečių vėliavų ir herbų autorius, dailės pedagogas. Kaip svarbiausią simbolį autorius pasirinko žirgus, nes Sartininkai gavo pavadinimą nuo Sartės upelio, o upelis, manoma, taip pavadintas dėl rusvo (sarto) vandens, tokios spalvos arkliai vadinami sarčiais. Be to, Sartininkai garsėjo arklių turgumis.

Bendruomenės pirmininkė Sigita Musvydienė įsitikinusi, kad visiems bendrai dirbant šventė pasisekė, po jos liko ne tik gražūs prisiminimai, bet ir materialus palikimas – vėliava, herbas ir akmuo.

– Akmens paminklui lėšų gavome iš Vietos veiklos grupės pagal bendruomenės narės Dijanos Pudžiuvelienės parašytą projektą, akmenį apdorojo Osvaldas Neniškis iš Telšių, – pasakojo bendruomenės pirmininkė.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras