„Taurų žiburio“ ataskaita – atnaujintose patalpose(3)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-06-04 08:09
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

„Taurų žiburio“ pirmininkei Irenai Jonikaitei – bendruomenės narių padėka ir gėlės. Autorės nuotrauka

Kaimo bendruomenės „Taurų žiburys“ nariai į ataskaitinį rinkiminį susirinkimą rinkosi atnaujintose patalpose. Per metus bendruomenė nuveikė daug gerų darbų, bet pastato renovacija buvo pats didžiausias įvykis. Bendruomenės nariai prisiminė, kaip sunkiai siekta, kad kultūros darbuotojai ir bendruomenė turėtų savo pastogę. Mat vieninteliai Taurų kultūros darbuotojai buvo atsidūrę gatvėje, nes Kultūros namų patalpos buvo privatizuotos. Kultūros namais buvo tapusi vietos pradinė mokykla, ten buvo prisiglaudusi ir bendruomenė. Vėliau rajono valdžia išnuomojo patalpas, dar vėliau nupirko visą pastatą, o neseniai buvo baigta jo renovacija.

Tauragės kaimiškosios seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė, susirinkusius sveikindama šia ypatinga proga, sakė, kad „Taurų žiburys“ – pavyzdinė bendruomenė, vienijanti 90 narių, tarp kurių daug jaunų, iniciatyvių žmonių.

Ilgametė „Taurų žiburio“ bendruomenės pirmininkė Irena Jonikaitė, pradėdama savo ataskaitą, pakiliai tarė:

– Pirmą kartą susirinkome savo rūmuose, įkurtuves švęsime vasaros pabaigoje, kai būsime tinkamai pasirengę – už projekto lėšas įsigiję trūkstamų baldų.

Pirmininkė mena, kad žingsniai į šių dienų pasiekimus prasidėjo prieš ketverius metus. Bendruomenės nariai kreipėsi į rajono valdžią su dviem prašymais, kad iš žemės ūkio bendrovės nupirktų pastatą Alėjos g. 3 ir kad Tauruose būtų įkurta seniūnija. Surinko keturis šimtus gyventojų parašų. Pastatas nupirktas, atnaujintas. Jame būtų vietos ir seniūnijai, tačiau kol kas rajono valdžia nerado galimybių įgyvendinti pastarąjį bendruomenės prašymą, todėl didžiąją dalį pirmojo aukšto patalpų ketinama išnuomoti. Bendruomenei pasisekė, kad įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą projektą, kurio vertė apie 6 milijonai litų, buvo atnaujinta Putinų gatvė, pastatas Alėjos g. 3, įrengtos sporto, automobilių stovėjimo, vaikų žaidimo aikštelės ir pėsčiųjų takai.

I.Jonikaitė minėjo nuveiktus darbus – įgyvendintus projektus, kad juos rengė bendruomenės narės Albina Urbutienė, bendruomenės įkūrėja Vilija Pocienė. Už projektų lėšas pirkti kompiuteriai, baldai, sporto inventorius, rengti renginiai. Šiemet bus įgyvendinti dar trys projektai – įsigyta baldų, turistinės įrangos, rengiami renginiai, keliaujama, bendraujama su kitomis bendruomenėmis.

„Taurų žiburio“ pirmininkė gyrė savo bendražygius, tačiau nevengė ir kritikos. Ji apgailestavo, kad  išblėso jaunimo grupės veikla, būtina ją atnaujinti. Tauragės dvare daug jaunimo ir vaikų, todėl ketinama kurti vaikų dienos centrą. Minėjo, kad per mažai pastangų skirta iš dirbančių bendruomenės narių surinkti 2 procentus pajamų mokesčio. Siūlyta šioms sritims skirti daugiau dėmesio.

Bendruomenės „Taurų žiburys“ pirmininke vienbalsiai vėl išrinkta Irena Jonikaitė.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras