Veiklos nevykdo, bet mokesčius mokėti privalo(4)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2018-01-29 06:11

Šiuo metu turgavietėje Dariaus ir Girėno gatvėje neveikia devyni kioskai. Raimondos Alysienės nuotrauka  

Apie savivaldybės planus modernizuoti turgelį Dariaus ir Girėno gatvėje laikraštyje perskaitę nebeveikiančių kioskų savininkai sako įžvelgiantys neteisybę. Esą veiklos prekyvietėje nevykdo, jokiomis paslaugomis nesinaudoja, o sąskaitas iš „Dunokų“ bendrovės už šiukšlių išvežimą, turgavietės administravimą, vandenį gaunantys. „Dunokų“ vadovas atkerta – turi turtą, mokesčius mokėti privalai. 

Pasak į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusios moters (ji pageidavo likti anonime), turgavietėje prie muzikos mokyklos jau senokai – apie pusmetį, o kai kurie ir metus – nebeveikia devyni prekybiniai kioskai.

– Tačiau sąskaitas už paslaugas iš „Dunokų“ gauname. Kiekvieną mėnesį privalome sumokėti po 32 eurus. Už ką tiek mokėti, jei mums jokios paslaugos nesuteikiamos? Perskaitėme, kad turgelis „Dunokams“ neša pelną. Kur tau neneš, jei ima tokius pinigus už nieką, – piktinosi moteris.

Ji patikino, kad veiklą turgavietėje devynių kioskų savininkai nutraukė nebesugebėdami konkuruoti su didžiausiais prekybos centrais. Esą dauguma jų – pensinio amžiaus, kai kurie nebepajėgia dirbti dėl sveikatos problemų. Visuose veiklą nutraukusiuose kioskuose buvo prekiaujama mėsos gaminiais ir kitais maisto produktais.

Paklausta, kodėl kioskų nenusikelia, tuomet ir mokesčio mokėti nebereikėtų, moteris patikino, kad visi turgelio kioskai sujungti į vieną visumą, jie turgavietei atstoja tvorą. Be to, jų vandentiekio sistema bendra.

– Jei nusikeltume, nukentėtų kiti kioskai, juk nepaliksi plyšių, vandentiekis būtų pažeistas. Be to, dabar žiema, ne laikas tokius darbus dirbti. Kioskas – ne rankinukas, taip paprastai paėmęs nenusineši, – kalbėjo buvusi prekybininkė.

Prekybininkai tikina rašę raštus „Dunokams“, kreipėsi į bendrovės valdybą, kuriai vadovauja savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, tačiau gavę atsakymą, kad ji niekuo padėti negali. Esą reikia mokėti, ir viskas.

„Dunokų“ direktorius Audrius Mosėjus šiuo klausimu griežtas – turi turto ir mokesčius privalai mokėti.

– Tai dabar aš jums paaiškinsiu situaciją – įsivaizduokit, turit butą ir nemokat už jį mokesčių. Tai čia lygiai tas pats. Kioskai – jų nuosavybė. Reikia išlaikyti turgaus administratorę, už šiukšles mokėti, valytojai mokėti, už elektrą mokėti, už vandenį mokėti. Ir jie to nesupranta, kad turėdami turtą miesto centre turi mokėti mokesčius. Įsivaizduoja – sugalvojau ir šiandien nebereikia mokėti, – sakė A.Mosėjus.

Pasak „Dunokų“ vadovo, kioskus jų savininkai gali nusivežti, parduoti, išnuomoti. Esą to daryti niekas nedraudžia. A.Mosėjaus teigimu, jei mokesčių kioskų savininkai nemokėtų, būtų perduoti antstoliams. Tačiau iki šiol, nors su tuo ir nesutinka, moka. A.Mosėjus pripažįsta, kad situacija konfliktinė, kioskų savininkai žadėję net prezidentei laišką rašyti, tačiau vargu, ar ji jiems padėsianti.

A.Mosėjus mano, kad šio turgelio sistema apskritai ydinga. Jo nuomone, prekyvietę, visus kioskus, turėtų eksploatuoti vienas administratorius, vienas savininkas, kuris prekybines vietas nuomotų. Esą po rekonstrukcijos, taip gal ir bus. Kioskai, pasak direktoriaus, veiklą nutraukia laikinai, pavasarį greičiausiai vėl pradės veikti.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras