Rinkimai įvyko. Laukiame pirmųjų rezultatų (11)  

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-03-01 08:05

Istoriniai rinkimai baigėsi, apylinkės skaičiuoja balsus. Renaldo Malycho nuotrauka

Rinkimai įvyko – sako Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Albina Senkuvienė. Paklausta, ar šie rinkimai, kai merus Lietuva renka tiesiogiai, stipriai skiriasi nuo kitų, ji patikina – pagal rinkėjų aktyvumą – ne, pagal akylumą – taip.

Tauragės rinkimų apygardoje registruoti 37 800 balsavimo teisę turintys gyventojai. Savo pilietinę pareigą atlikti jie gali skubėti Į 34 balsavimo apylinkes. Tai galima daryti nuo 7 iki 20 val. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, vasario 25-27 dienomis Tauragės apygardoje jau balsavo 2131 rinkėjas: 751 – išankstiniame balsavime, 228 – specialiuosiuose paštuose ir 1152 balsavo namuose. Tai sudaro 5,64 proc. (šalies vidurkis – 4,98 proc.) visų apygardos rinkėjų.

VRK pateikti duomenys rodo, kad iki 10 val. aktyviausiai balsuota Eidintų apylinkėje (8,75 proc.). Mieste rinkėjai kol kas aktyviausi J.Tumo-Vaižganto apylinkėje (6,3 proc.).

(Papildyta 14.40 val.)

Apie 14 val. „Tauragės kurjerio“ kalbinta Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Albina Senkuvienė sakė, kad rajono gyventojai balsuoja ramiai, kaip įprasta. Pasak jos, pranešimų apie pažeidimus negauta.

– Sulaukėme vos vieno pranešimo, kuris nepasitvirtino. Komisijai paskambinęs žmogus sakė, kad vienoje rinkimų apylinkėje stebėtojas vykdo agitaciją, nurodė jo pavardę. Tačiau kai patikrinome, paaiškėjo, kad stebėtojo tokia pavarde visai nėra registruota, – sakė A.Senkuvienė.

Komisijos pirmininkės teigimu, visoje Tauragės apygardoje aktyviai patruliuoja policijos  pareigūnai, rinkimus stebi organizacijos „Baltosios pirštinės“ nariai.

Kad rinkimai vyksta sklandžiai, patvirtino ir Tauragės trečiosios apylinkės pirmininkė Birutė Skyrienė. Tačiau, jos teigimu, bent jau šioje apylinkėje, veikiančioje „Versmės“ gimnazijoje, rinkėjai nelabai aktyvūs – iki 14 val. balsavo 26 proc. rinkėjų.

– Bent jau mūsų apylinkėje rinkėjai daugiausiai vyresni žmonės, jaunimo nelabai yra. Gal didžiosiose miesto apylinkėse rinkėjai ir aktyvesni. Džiaugiamės, kad rinkimai vyksta ypač sklandžiai. Buvo atvykęs policijos pareigūnas, „Baltųjų pirštinių“ atstovai. Jie labai akylai stebi, kontroliuoja, gal todėl pažeidimų ir nėra, – sakė B.Skyrienė. 

(Papildyta 15.45 val.)

VRK duomenimis, iki 14 val. aktyviausi buvo Eidintų rinkiminės apylinkės rinkėjai (35,06 proc.), antri – Pagramančio apylinkėje (32,84 proc.) ir beveik neatsiliko balsavusieji Kęsčių apylinkėje (32,45 proc.).

Mažiausiai aktyvūs buvo Adakavo (16,09 prc.), Lauksargių (17,43 proc.) ir Juodpetrių (17,62 proc.) apylinkių rinkėjai.

Iš viso Tauragės apygardoje iki 14 val. balsavo 25,16 proc. rinkėjų (šalyje – 24,64 proc.).

(Papildyta 21.50 val.)

– Rinkėjų aktyvumas nėra išskirtinis. Kol kas dar tikslių duomenų neturime, tačiau tikėtina, kad, kaip ir per ankstesniuosius rinkimus, jis bus apie 40 procentų. Išskirtinis šių rinkimų dalykas – juos stebi ir visus pažeidimus fiksuoja daugybė žmonių: „Baltųjų pirštinių“ organizacija, policija, eiliniai piliečiai skambina vos pamatę kokį nesklandumą. Tačiau bendrai jokių incidentų nekilo. Rinkimai Tauragėje vyko sklandžiai, – apie 21 valandą, jau užrakinus balsavimo apylinkes ir komisijų nariams skaičiuojant balsus, „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Senkuvienė.

Ar rinkimų rezultatai paaiškės šią naktį? Merų – taip, kiek mandatų taryboje kurioms partijoms atiteks, bus aiškus tik ryte.

Balsavimo pabaigą „Tauragės kurjerio“ žurnalistai stebėjo Tauragės IV-ojoje Dariaus ir Girėno rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje Tauragės kultūros rūmuose. Nesklandumų, pasak šios apylinkės komisijos pirmininkės Danguolės Petkienės, nekilo. Tiesa, visą dieną strigo elektroninė duomenų perdavimo sistema. Nuo didžiulio lankytojų srauto „lūžta“ Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto puslapis.

Įdomi detalė – šioje apylinkėje balsadėžėje pastebėjome įmestus vienos partijos reklaminius lankstinukus su balsavimo pavyzdžiais. Paklausta, ką tai galėtų reikšti, Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė A.Senkuvienė pasvarstė – įtarimų, žinoma, gali kilti, tačiau, kad tai pažeidimas, – neįrodoma. Esą galbūt rinkėjas buvo apsisprendęs, už ką balsuos, tik atsinešė gautą pavyzdį. Tokių reklaminių bukletų prieš šiuos rinkimus išleido beveik visos partijos. 

Kol kas balsavimo rezultatų nesulaukta nė iš vienos rinkimų apylinkės. Nevisai aiškus ir rinkėjų aktyvumas. 19 val. duomenys rodo, kad Tauragės apygardoje balsavo 39,62 proc. rinkėjų. Aktyviausiai balsuota Aerodromo apylinkėje – 46,23 proc., pasyviausiai Adakave – 23,65 proc. 

 

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras