Socdemai liko ištikimi savo lyderiui(4)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-03-22 08:05
Renaldo Malycho nuotrauka

Pranas Petrošius perrinktas skyriaus pirmininku. Renaldo Malycho nuotrauka

Į ataskaitinę rinkiminę konferenciją Kultūros rūmuose susirinkę Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Tauragės skyriaus delegatai išklausė jam vadovaujančio Tauragės rajono mero Prano Petrošiaus ataskaitinio pranešimo ir rinko naują valdžią – pirmininką ir jo pavaduotojus. Vis dėlto geresnio nei dabartinis nerado.

Ataskaitiniame pranešime P.Petrošius apžvelgė nuveiktus darbus, nubrėžė gaires ateičiai, svarbiausius prioritetus.

– Išties nebeužtenka vien renovuoti gatves ir gražinti aplinką – laikas imtis naujų darbo vietų kūrimo, – pabrėžė jis.

Slaptu balsavimu konferencijos nariai rinko pirmininką, šešis jo pavaduotojus ir 34 narių tarybą. Pirmininkas rinktas iš vienintelės – P.Petrošiaus, vadovaujančio skyriui jau dešimtmetį, kandidatūros. Vis dėlto slapto balsavimo biuteleniuose iš 108 konferencijos dalyvių 12 įrašė kitą pavardę.

O pavaduotojai pasikeitė beveik visi. Iš ankstesnių liko tik Algirdas Mosėjus. Be jo, tarybos nariais tapo Virginijus Bartušis, Sigitas Baciuška, Vaclovas Karbauskis, Snieguolė Bastakienė ir Sigita Bajorinaitė.  

Pasak P.Petrošiaus, socialdemokratams, rajono valdžioje esantiems jau  trečią kadenciją, išties rūpi rajono problemos. Svarbiausias jis trumpai apibūdino:

– Mūsų netenkina visiems daugybę nepatogumų sukėlęs ankstesnės konservatorių valdžios sprendimas su niekuo nepasitarus „Sodros“ skyrių iškelti į Šilalę. Nutarėme kreiptis į savo partijos vadovybę siūlyti šį sprendimą pakeisti. Be to, kreipsimės į partijos prezidiumą ir dėl valstybės investicijų programos lėšų panaudojimo. Visada būdavo pirmenybė teikiama jau įgyvendinamiems projektams, o naujų būdavo imamasi tik baigus esamus. O pernai, nors „Šaltinio“ pagrindinė mokykla renovuojama jau nuo 2006-ųjų, renovacijai baigti jai neskirta nė lito, kai Šilalėje skubama statyti baseiną, kuris kažin ar kada nors atsipirks, ir tam skiriami keli milijonai litų.

Pasak partijos pirmininko, skyriaus prezidiumas paruoš kreipimąsi į partijos vadovybę, kad būtų nepamirštas bevizio įvažiavimo į Kaliningrado (Karaliaučiaus) sritį klausimas, labai aktualus tauragiškiams. Kitas dabar itin diskutuojamas klausimas, dėl kurio savo nuomonę irgi išsakė konferencijos dalyviai, – skalūnų dujų žvalgyba ir gavyba.

– Į savo LSDP vadovybę kreipiamės reikalaudami, kad šie klausimai pirmiausia būtų derinami su vietos žmonėmis ir, nors išžvalgyti žemės gelmes būtina, tai neturi automatiškai duoti pradžią gavybai, – sakė ilgametis socdemų Tauragės skyriaus pirmininkas.

Šiais klausimas P.Petrošius ketina kalbėti jau artimiausiame LSDP prezidiumo, kurio narys yra, posėdyje.  

Paklaustas, ar ir toliau savivaldybės įmonių darbuotojai bus verčiami stoti į socialdemokratų partiją, P.Petrošius atsakė:

– Tai politinės spekuliacijos. Nieko panašaus tikrai nėra. Visada pabrėžiu, kad mums net nėra reikalo tai daryti – žmonės patys renkasi mūsų partiją, nes mato jos potencialą. O jei kas nors mano jaučiąs tokį spaudimą, tegu praneša man.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras