Tauragės fotogalerija – vėl pastumdėlės vietoje(4)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-01-20 11:18
Renaldo Malycho nuotrauka

Per dešimtmetį fotogalerijoje surengta daug įspūdingų parodų. Renaldo Malycho nuotrauka

Iki šių metų gegužės mėnesio turi būti baigtas 2010 metų gegužę pradėtas įgyvendinti  Europos Sąjungos finansuojamas projektas „Pastatų ansamblio, vadinamo Tauragės pilimi, kompleksinis sutvarkymas ir pritaikymas viešosioms kultūros ir turizmo reikmėms“. Didžioji dalis darbų jau padaryta, įrengta ir nauja šildymo sistema, tačiau atėjo žiema, o šildymo trasos vamzdžiai kažkodėl nepasiekė bokšto, kuriame įsikūrusi fotografijos galerija.

Dėl galerijos kovojo nuolat
Skatinant mūsų miestą garsinančių fotografų veiklą prieš dešimt metų viename iš pilies bokštų įkurta fotografijos galerija. Į klubą „Fotojūra“ susibūrę fotografai jame rengė įspūdingas parodas, jiems ilgai vadovavo Romualdas Vaitkus, kuris šeimininkavo ir fotografijos galerijoje. Šiuo metu jis yra Tauragės krašto muziejaus Gamtos ir fotografijos skyriaus vedėjas.
Nepaisant fotografų laimėjimų R.Vaitkui kartais tekdavo pakariauti, kad bokštas būtų šildomas. Ši paslauga brangiai atsieidavo – apie 700 litų per mėnesį, nes būdavo šildoma elektra. Pradėjus įgyvendinti brangų, 3,9 milijono litų kainuojantį pastatų ansamblio tvarkymo projektą tikėtasi, kad jį įgyvendinus problemos dėl bokšto šildymo neliks – į jį bus atvesta trasa, bus galima naudotis centralizuotai tiekiama šiluma. Tačiau projekto vykdymo eigoje paaiškėjo, kad trasa į bokštą nebus tiesiama.
– Dešimt metų teko vargti dėl fotogalerijos šildymo, kartais jos šildymas būdavo nutraukiamas. Pradėjus įgyvendinti brangų projektą tikėjomės, kad vargai dėl šilumos baigsis. Deja, taip neatsitiko. Nežinau, kas dėl to kaltas – projektuotojai ar projekto vykdytojai, kad į fotogaleriją nebuvo nutiesta šildymo trasa. Fotogalerijoje pusantrų metų nebevyksta parodos, į ją nebegalime kojos įkelti, nes ten statybininkai laiko savo medžiagas, už tai buvo pažadėta baigus visus darbus patalpą išdažyti. O dabar vėl tenka aiškintis dėl bokšto šildymo, – pasakojo R.Vaitkus.
Situaciją bandys taisyti
Paklausta, kas atsitiko, kad pertvarkant pilies šildymo sistemą į bokštą, kuriame įsikūrusi fotogalerija, nenutiesta šildymo trasa, projektą kuruojanti savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė atsakė:
– Nieko neatsitiko. Kai buvo rengiamas projektas, patys muziejininkai nepageidavo, kad šildymo trasa į tą bokštą būtų nutiesta. Tada kalbėta, kad bokštas ir toliau bus šildomas elektra. Tik pernai imta reikalauti, kad į tą bokštą būtų nutiesta šildymo trasa. Todėl teko taisyti projektą, prašyti Verslo paramos agentūros, kad leistų už projekto lėšas atlikti papildomus darbus. Dabar laukiame iš agentūros teigiamo atsakymo. Jį gavus pavasarį trasa į bokštą bus nutiesta. Laiko dar yra pakankamai, nes projektą reikia baigti iki gegužės mėnesio.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras