Rajono politikai iš interesų balos išlipo sausi(16)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-08-16 11:47
Renaldo Malycho nuotrauka

Meras Pranas Petrošius. Renaldo Malycho nuotrauka

Dėl sklypų pardavimo vėjo jėgainių statytojams į etikos sargų akiratį papuolę rajono meras Pranas Petrošius bei tarybos nariai Arūnas Beišys ir Arūnas Jancevyčius iš balos išlips sausi. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rugpjūčio 7-osios posėdyje nusprendė pritrūkus įrodymų nutraukti tyrimą dėl įtarimų Tauragės rajono politikams pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

 

Įtarė klastojant dokumentus

 

Istorija prasidėjo dar pernai vasarą, kai į Tauragės rajono apylinkės prokuratūrą kreipėsi kaimo bendruomenės „Griežpelkiai II“ nariai, teigdami, kad uždaroji akcinė bendrovė „BM Service“, įsigijusi žemės sklypus iš minėtų rajono politikų, galėjo suklastoti jėgainių statybos leidimams gauti reikalingus dokumentus. Tauragės apylinkės prokuratūra skundą persiuntė Klaipėdos apygardos prokuratūrai, o ši, pradėjusi tyrimą dėl dokumentų, susijusių su UAB „BM Service“ ir bendruomene „Griežpelkiai II“, klastojimo, kreipėsi į VTEK.

 

Paskundė VTEK‘ui

 

Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešime VTEK‘ui teigė, kad sklypus Gilandviršių kaime, kuriuose planuojama vykdyti ūkinė veikla, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai A.Beišys, A.Jancevičius, P.Petrošius ir „Tauragės šilumos tinklams“ vadovaujantis Vaclovas Karbauskis UAB „BM Service“ pardavė 2009 metų lapkričio 25 dieną, prieš penkias dienas iki Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Algirdui Mosėjui priimant įsakymą, kuriuo buvo pradėta sklypų detaliojo planavimo procedūra. Prokuratūra teigė, kad nenusišalindami balsavimo metu šie tarybos nariai galimai pažeidė Lietuvos Respublikos Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Redakcijos žiniomis, prokuratūra VTEK‘ui perdavė ir dalį tyrimo metu surinktos medžiagos – Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašų dėl žemės sklypų Gilandviršių kaime kopijas, praėjusių metų liepos 5 dienos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdžio protokolą.

Pradėjusiai tyrimą VTEK prireikė dar daugiau duomenų. Ji reikalavo P.Petrošiaus pateikti visus dokumentus, susijusius su žemės sklypu Lauksargių seniūnijos Gilandviršių kaime. Komisija norėjo susipažinti su visais Savivaldybės dokumentais, kuriais sprendžiami bet kokie klausimai, susiję su žemės sklypu Gilandviršių kaime, ir prašė nurodyti notaro biurą, kuriame buvo įformintas žemės sklypų pirkimo ir pardavimo sandoris. 

 

Duomenų nėra

 

„Tauragės kurjeriui“ VTEK narė Virginija Mulvinaitė patvirtino, kad į komisiją kreipėsi Klaipėdos apygardos prokuratūra, kurios pranešime buvo nurodyta, kad Tauragės savivaldybės meras P.Petrošius, tarybos nariai A.Beišys ir A.Jancevičius pardavė žemės sklypus UAB „BM Service“, o jau po 5 dienų dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdžiuose priimant sprendimą dėl šių sklypų detaliojo plano tvirtinimo.

– Komisija, įvertinusi tyrimo metu surinktą medžiagą, nusprendė nutraukti tyrimą dėl Tauragės rajono savivaldybės mero P.Petrošiaus, Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių A.Beišio ir A.Jancevičiaus, kadangi nėra duomenų, kad minėti asmenys nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų. Nustatyta, kad sklypai parduoti 2009 metais, o detalieji planai taryboje patvirtinti 2011 metais. Be to, A.Jancevičius sklypų pardavimo metu netgi nebuvo tarybos narys, jis išrinktas gerokai vėliau, – pasakojo V.Mulvinaitė.

Pasak jos, nustatyta, kad sklypų pardavimo kaina daugmaž atitiko rinkos kainą.

Skunde buvo suabejota, ar politikai nepažadėjo jėgainių statytojams be trukdžių sutvarkyti visus statyboms reikalingus dokumentus. Tačiau, pasak V.Mulvinaitės, jokių ilgalaikių įsipareigojimų pirkimo ir pardavimo sutartyse nenustatyta.

 

Vėjo jėgainių vis dar nėra

 

Sužinojusi apie VTEK sprendimą nutraukti tyrimą, bendruomenės „Griežpelkiai II“ pirmininkė Virginija Stankevičienė neslėpė nusivylimo.

– Ką mes galim vertinti? Pagal teisinius aktus įrodyti, kad skypus pardavusi grupė asmenų interesą turėjo, neįmanoma, nors jau po kelių dienų Savivaldybės administracija pradėjo detaliųjų planų tvirtinimo procedūrą. Ką padarysi, tegu lieka ant jų sąžinės. Užtat mes vis dar įstengiame apsiginti nuo vėjo jėgainių. Nors detalieji planai ir parengti, Energetikos ministerija vis dar nesuteikia UAB „BM Service“ prisijungimų ir nepasirašo su jais sutarties, taigi kol kas niekas nevyksta. Be to, jau nuo 2016 metų įsigalios įstatymas, kad vėjo jėgainių keliamas triukšmas negali viršyti 45 decibelų, o „BM Service“ visuose dokumentuose skelbiasi, kad triukšmas gali siekti 55 decibelus.   

VTEK‘ui politikus skundęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Aivaras Velutis, tada dirbęs Civilinių bylų skyriuje, o dabar – Viešojo intereso gynimo skyriuje, šiuo metu atostogauja, tad paklausti, ką jis mano apie VTEK‘o spendimą, nepavyko. Atostogauja ir skyriaus vyriausioji prokurorė.

 

Sprendimas nenustebino

 

Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariui A.Jancevičiui žinia apie VTEK sprendimą buvo naujiena. Tiesa, jis sakė prieš kurį laiką gavęs paklausimą, ar dalyvaus VTEK posėdyje, kuriame bus svarstomas su juo susijęs klausimas,  tačiau atsakė nedalyvausiąs – jam atostogos, ir jų trukdyti nebūtinais posėdžiais jis neketina.

– Tiesą sakant, nelabai ir domėjausi šio reikalo eiga. Pasaulyje yra kur kas įdomesnių dalykų už posėdžius ir sprendimus, ypač jei jų baigtis aiški iš anksto. Kad tyrimą nutraukė, nes nesurinko tokių duomenų, tai kitaip ir negalėjo būti. Jei žmogus parduoda savo turtą, negi ir po dvejų metų jis dar turi būti už jį atsakingas? Tada aš net tarybos narys nebuvau... – sakė A.Jancevičius. 

 

Sliekų ieškojimas ant asfalto

 

Kitas – A.Beišys – irgi sakė kitokio sprendimo ir nesitikėjęs.

– Ką gi, pagaliau atėjo į protą, o tai sliekų ant asfalto ieškojo...

Jis sakė irgi nematęs reikalo važiuoti į posėdį, kadangi net neabejojo esąs teisus.

Tauragės rajono meras P.Petrošius šiuo metu atostogauja, tad su juo pasikalbėti nepavyko.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras