Banko griūtis laidoja pastato renovaciją(6)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-07-12 06:21

Vytauto g.60 pastato dalies, priklausančios „Snoro“ bankui, rekonstrukcijos vizualizacija

Praėjusių metų pabaigoje nacionalizavus „Snoro“ banką ir jam paskelbus bankrotą žlugo ir  užmojai rekonstruoti Tauragėje įsikūrusio filialo pastatą. Šių metų pavasarį į Vytauto gatvės seną pastatą turėjo ateiti statybininkai. Po rekonstrukcijos banko pastatas turėjo atrodyti išties įspūdingai – buvo numatyta ne tik pakeisti fasadą, bet ir pristatyti trečią aukštą su terasa. Tačiau visi planai žlugo sustojus banko veiklai.

Vytauto g. 60, sename, XX a. trečiajį dešimtmetį statytame dviejų aukštų didžiuliame pastate gyvena žmonės, įsikūrusios parduotuvės, o dalis priklauso „Snoro“ bankui. Gyventojams pageidaujant pernai buvo pradėta rengtis pastato renovacijai. Bet vėliau procesas stabtelėjo, nes banko savininkai savo pastato dalį panoro tvarkytis patys, todėl turėjo gauti kitą kadastrinį numerį. Likusi namo dalis toliau ruošiama renovacijai, o „Snorui“ bankrutavus jam priklausančios pastato dalies rekonstrukcijos likimas liko neaiškus.

– Mano individualioji įmonė tauragiškiams daug ką projektuoja – gyvenamuosius namus, komercines patalpas, rengia detaliuosius planus statyboms. Buvo sutarta, kad rengsime pastato Vytauto gatvėje rekonstrukcijos projektą. Tai turėjo būti solidžios išvaizdos, šiuolaikinis trijų aukštų pastatas pasendinta išore, kad pritiktų Tauragės senamiestyje. Jo išorei turėjo būti naudojamos itin geros kokybės statybinės medžiagos, jis turėjo būti aptaisytas klinkerio plytelėmis. Pristačius trečią aukštą  trečdaliu turėjo padidėti jo plotas. Vidus turėjo būti įrengtas šiuolaikiškai, pagal užsakovų poreikius, – pasakojo Kaune dirbantis tauragiškis architektas Arūnas Liočas.

Pasak jo, sukurti gražų pastatą įpareigojo vieta ir paskirtis – bankas įsikūręs senamiestyje, ir  užsakovų norai. Mintis rekonstruoti pastatą gimė Vilniuje, „Snoro“ centrinėje būstinėje. Rekonstrukcijos projektas dar nebuvo parengtas, buvo padaryta keletas variantų fasado sprendinių, jie buvo derinami Tauragėje, ruoštasi juos pristatyti Vilniuje, bet nespėta – „Snorą“ užklupo nacionalizacija ir bankrotas.

Į klausimą, kiek laiko teko dirbti ruošiantis pastato rekonstrukcijai, A.Liočas atsakė, kad tobulinant architektūrinius sprendinius dirbta 3-4 savaites. Paklaustas, ar už darbą architektams buvo atsilyginta, ar pavyks šiuos sprendinius panaudoti – rengti pastato Vytauto g.60 projektą, jis atsakė:

– Apie atsilyginimą nekalbėsiu, o mūsų darbų dar gali prireikti. Gal ir „Tauragės kurjeris“ prie to prisidės parašydamas. Jei parduodant „Snoro“ turtą šį pastatą įsigytų bankas, gal mūsų darbas nenueitų veltui, gal naujieji savininkai prašytų parengti rekonstrukcijos projektą.

– Prie kokio projekto šiuo metu triūsiate?

– Mano įmonėje rengiamas evangelikų baptistų bažnyčios statybos Šilutės rajone projektas. Tai bus šiuolaikinis religinės paskirties statinys su sporto sale, – sakė A.Liočas.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras