Rinkiminis šou darbo metu? (17)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-05-15 08:58
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Pastaruoju metu rajono meras Pranas Petrošius kasdien „atlaiko“ po keletą susitikimų su rajono gyventojais. Autorės nuotrauka

Šiuo metu rajono savivaldybės meras pluša išsijuosęs – su svita keliauja po biudžetines įstaigas, girdamasis nuveiktais darbais. Sutapimas ar ne, dažniausiai su juo važiuoja ir sūnus Darius, kandidatuojantis rudenį rengiamuose Seimo rinkimuose. Į redakciją skambinę žmonės skundėsi, kad darbo metu į šiuos susitikimus jie varomi varu.

 

Vaizdelis – neblogas

 

Renginys vyko Neįgaliųjų reabilitacijos centre, pradžia – 16 valandą. Atėjus skirtam laikui į salę sutartinai sugužėjo didžioji dalis Butų ūkio darbuotojų. Susitikti su Savivaldybės bendrovės darbuotojais atėjo rajono meras Pranas Petrošius, jo pavaduotojas Silverijus Statkus, tarybos narys Darius Petrošius.

Abu pastarieji susirinkusiems nelabai ką turėjo pasakyti, meras P.Petrošius kaip visuomet nestokojo iškalbos, o ekrane apie rajono pasiekimus demonstruojamos nuotraukos sustiprino išskaičiuotus nuveiktus darbus, susirinkusiems buvo padalinta iliustruotų Savivaldybės ataskaitų.

Rajono vadovas kalbėjo apie numatytus darbus, apgailestavo, kad dėl projektuotojų vėlavimo ar agentūrų delsimo kai kurie darbai vėluoja. Dėl to tolyn maždaug mėnesiu nusistūmė Prezidento gatvės renovacija.

Tauragės butų ūkio direktorei Editai Vaitkutei-Zinkei prašant meras pažadėjo pagal galimybes teikti pirmenybę renovuojamų daugiabučių namų gyventojų prašymams tvarkyti šaligatvius, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles. P.Petrošius priminė, kad pernai dėl Tauragės butų ūkio darbo buvo gauta nemažai skundų.

– Gal kai kurie skundai perdėti ar nepagrįsti, bet skundų būtų mažiau, jei visi Butų ūkio darbuotojai kultūringiau, geranoriškiau bendrautų su gyventojais. Būkite kultūringesni su žmonėmis, – ragino meras.

 

Laukė įvertinimo dėl audito išvadų

 

Po renginio kalbinta Tauragės butų ūkio direktorė aiškino, kad darbuotojai į susitikimą nebuvo varu varomi, pasirinktas priimtiniausias laikas, dalyvavo tie, kuriems tuo metu nereikėjo dirbti arba kurie galėjo iš darbo pasitraukti.

– Esame Savivaldybės bendrovė, žmonėms rūpi, ką pasakys rajono vadovas, jie naudojasi galimybe tiesiogiai su juo pabendrauti. Be to, ką tik buvo baigtas Tauragės butų ūkio auditas, visi laukėme jo išvadų  įvertinimo, nors išvados nėra baisios, tik pateikta nemažai rekomendacijų, kokius mums aktualius dokumentus taryba turėtų pakeisti. Tačiau meras dar nebuvo susipažinęs su audito išvadomis ir apie tai beveik nekalbėjo, išskyrus tai, kad pagal nustatytą tvarką negalime valyti daugiabučių namų teritorijų ir iš gyventojų už tai rinkti pinigų, bet čia kol kas pokyčių nežadama. Tačiau labai priimtinas jo patarimas, kad Tauragės butų ūkio darbuotojai turi geranoriškiau bendrauti su gyventojais. Šis patarimas tinka visų įstaigų, visų lygių darbuotojams, taip pat ir politikams, – samprotavo E.Vaitkutė-Zinkė.

 

„Veikia kaip pinigų „valgytojai“...

 

Apie rengiamas mero ir tarybos veiklos ataskaitas pakalbintas ilgametis rajono tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų rajono skyriaus pirmininkas Antanas Stankus sakė, kad jos naudojamos valdžios reklamai.

– Manau, trigubas atsiskaitymas – tai nereikalingas mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas ir dirbančių žmonių laiko gaišinimas: ataskaita internete, važiavimas į kolektyvus, knygutės spausdinimas. Kas domisi, ataskaitą pasiskaitys internete, kam brukti per jėgą. Toje brangioje knygutėje – daug mero nuotraukų, giriamasi, kaip panaudoti mokesčių mokėtojų pinigai, bet nieko nėra apie tuos, kas juos uždirba – apie verslą. Valdžia veikia kaip pinigų „valgytojai“. Per 20 metų nieko nepadaryta – į pramonės rajoną nėra šaligatvių, gatvės neapšviestos. Buvau vienoje „ataskaitoje“, kuri irgi buvo surengta darbo metu. Renginyje dalyvavo meras ir du tarybos nariai, kandidatuosiantys į Seimą – socdemas Darius Petrošius ir darbietis Vaidotas Globys, tačiau jiedu nieko įdomaus nepasakė, o tik pasireklamavo rinkėjams, – samprotavo A.Stankus.

 

Ketina reklamuotis programa, o ne lindimu į akis

 

Rajono tarybos narys, Liberalų sąjūdžio rajono skyriaus pirmininkas Linas Stankus įsitikinęs, kad šį kartą su ataskaita persistengta, nes valdančioji koalicija naudojasi proga pasireklamuoti, stumti socdemų kandidatą į Seimą.

– Per daug lendant į akis rinkėjams galima sulaukti priešingo rezultato. Nereikia girtis ir reklamuotis visų nuveiktais darbais. Rungtis reikia programomis. Darbo laiko tokiems susitikimams naudoti nevalia! Neketinu Savivaldybės veiklos ataskaitos – susitikimų su darbuotojais, gyventojais naudoti savo reklamai prieš rinkimus į Seimą. Mano reklama bus Liberalų sąjūdžio programa, – sakė L.Stankus.

 

„Ne reklama, o privalomas nelengvas darbas...“

 

Vakar iš karto po įvykusių trijų susitikimų su lopšelio-darželio „Žvaigždutė“, Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos ir Muzikos mokyklos kolektyvais pakalbintas rajono meras P.Petrošius sakė: – Priekaištus, kad susitikimai su darbo kolektyvais, gyventojais, skirti Savivaldybės darbo ataskaitai pristatyti, yra valdančiųjų reklama, atmetu. Tai yra privalomas ir nelengvas darbas: Savivaldos įstatymas mus įpareigoja kasmet atsiskaityti rinkėjams už nuveiktus darbus. Susitikus žmonės išsako įvairių nuomonių, išgirstame daug prašymų, net reikalavimų. Nelengva, kai ne visuomet galima jiems padėti, nes gerus norus riboja finansinės galimybės. Eiti į susitikimus su rinkėjais ir šitaip reklamuotis gali ir net privalo visi tarybos nariai. Tik gaila, kad ne visi pasinaudoja šia proga, ypač opozicijos atstovai. Susitikimuose su gyventojais, be manęs, dalyvavo mano pavaduotojas Silverijus Statkus, tarybos nariai Darius Petrošius, Birutė Jokšienė, Vaidotas Globys, Raimondas Matemaitis, Antanas Stankus.

Paklaustas, kodėl nemaža dalis susitikimų rengiama darbo metu, meras aiškino, kad norint per trumpesnį laiką apsilankyti daugelyje kolektyvų kitaip neišeina. Bet parenkamas toks laikas, kad kuo mažiau būtų trikdomas konkretaus kolektyvo darbas. Savivaldybės ataskaitos panašiai buvo rengiamos ir ankstesniais metais, tik dabar grafikas glaustesnis.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras