Dar trys vadovai palieką opozicinę partiją(22)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-05-21 15:57
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Edita Vaitkutė-Zinkė: „Pasitraukimo priežasčių daug, bet apie jas nekalbėsiu...“. Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Šią savaitę iš opozicinės Liberalų ir centro sąjungos rajono skyriaus pasitraukė trys nariai. Šiek tiek anksčiau – vienas. Politinėje padangėje netyla kalbos, kad tai vyksta dėl valdančiųjų spaudimo, nes visi keturi  opozicinės partijos nariai – savivaldybės įmonių ar įstaigų darbuotojai.

 

Socialdemokratai stiprina savo gretas?

 

Praėjusį pirmadienį trys Liberalų ir centro sąjungos nariai – Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis, Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius ir UAB Tauragės butų ūkis direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė parašė prašymus trauktis iš šios partijos gretų. Šiek tiek anksčiau iš šios partijos pasitraukė UAB Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius. Pastarasis suskubo įstoti į Socialdemokratų partiją, kuri taryboje turi daugiausia vietų. Šią partiją beveik tuo pačiu metu papildė ir „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Lazdauskienė, pasitraukusi iš Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos gretų. Verta atkreipti dėmesį, kad visi penki buvę opozicinių partijų nariai dirba savivaldybei priklausančiose įstaigose ir bendrovėse.

Socialdemokratai prieš rinkimus į Seimą stiprina savo gretas. Galbūt du seniūnai ir Tauragės butų ūkio vadovė pasuks ten pat?

 

Ketina „pailsėti nuo politikos“

 

Trejetui, šią savaitę pasitraukusiam iš Liberalų ir centro sąjungos – dviem seniūnams ir Tauragės butų ūkio vadovei, uždaviau tuos pačius klausimus: „Kodėl pasitraukėte iš partijos, gal dėl savo einamų pareigų jautėte valdančiųjų spaudimą? Į kurią partiją dabar taikysite, gal pas socialdemokratus?“

Ilgametis Skaudvilės seniūnas V.Būdvytis į liberalcentristų gretas įsiliejo po to, kai prieš keletą metų neliko Krikščionių demokratų partijos, o jos nariai galėjo rinktis kur eiti. Paklaustas apie pasitraukimo iš partijos priežastis V.Būdvytis nebuvo iki galo atviras.

– Trauktis iš liberalcentristų partijos – toks buvo mano asmeninis apsisprendimas, jo niekas nepaveikė, nejaučiau jokio spaudimo. Dabar būsiu nepartinis, seniai apie tai svajojau, o svajonės kada nors juk išsipildo. Kol kas nesiruošiu stoti į jokią kitą partiją, o už ateitį nieko garantuoti negaliu, – miglotai kalbėjo V.Būdvytis.

Tokiu pat keliu į Liberalų ir centro sąjungą – nelikus Krikščionių demokratų partijos – patekęs ilgametis Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius, į minėtus klausimus taip atsakė:

– Toks buvo mano asmeninis pasirinkimas. Niekas manęs nespaudė nutraukti santykius su rajone opozicijoje esančiais liberalcentristais, nereikalavo pereiti į kitą – kurią nors valdančiosios koalicijos – partiją. Neslėpsiu, kad buvau kviečiamas ne į vieną partiją. Negarantuoju, kad kada nors į kurią nors partiją nenueisiu, bet bent iki Seimo rinkimų nė į vieną neketinu eiti. Jei eičiau į kurią nors, rinkčiausi tik stiprią partiją, – samprotavo V.Žilius.

 

Apie priežastis nenorėjo kalbėti

 

Tauragės butų ūkio direktorė E.Vaitkutė-Zinkė, paklausta apie išėjimo iš Liberalų ir centro sąjungos priežastis, atsakė:

– Priežasčių daug, jos atsirado ne dabar, o seniai, tačiau apie jas aš nekalbėsiu. Politikoje esu lygiai dvidešimt metų, noriu šiek tiek pabūti laisva nuo politikos, tačiau nesakau, kad joje nebedalyvausiu, nes turiu nemažą įdirbį.

Kad nebūtų jokių spėliojimų, kurią partiją ateityje žada rinktis E.Vaitkutė-Zinkė, patvirtino, kad tai bus dešiniosios pakraipos partija. Ji anksčiau yra buvusi Krikščionių demokratų partijos narė.

 

„Keletas išeina, o visi kiti pasilieka...“

 

Liberalų ir centro sąjungos rajono skyriaus pirmininkas Vidas Bičkus dar prieš visuotinį susirinkimą paneigė gandus, kad skyrius baigia subyrėti, kad jis pats ruošiasi atsistatydinti, teigė, kad skyrius šiuo metu turi apie 200 narių, o geriausiais laikais buvo 220.

Po trečiadienį vykusio visuotinio susirinkimo, kuriame buvo aptarti partijos reikalai, skyriaus problemos, pasiruošimas Seimo rinkimams, V.Bičkus buvo nusiteikęs optimistiškai.

– Keletas skyriaus narių išeina, o visi kiti pasilieka. Skyrius yra stiprus, turime rinkėjų pasitikėjimą, savivaldos rinkimuose gavome keturis mandatus. Sulaukėme mūsų partijos vadovo neblogo įvertinimo. Iškilusius sunkumus įveiksime susitelkimu, – sakė jis.

Teigė nesmerkiąs tų partijos bičiulių, kurie pasitraukė iš liberalcentristų gretų:

– Suprantu tų žmonių tokį žingsnį, jiems reikia gyventi, todėl jie renkasi ramybę, darbą ir palieka partiją. Kodėl taip nutiko, daug pasako tas faktas, kad visi keturi buvę liberalcentristai darbo santykiais susiję su Savivaldybe, kurioje dominuoja socialdemokratai.

Paklaustas, ar Tauragės liberalcentristai jau turi savo kandidatą rinkimams į Seimą vienmandatėje apygardoje, atsakė, kad dar ne, bet patikino, kad tai greitai paaiškės, garantavo, kad tai bus vietinis žmogus.

Tiesiai paklaustas, ar ketinama siūlyti jo kandidatūrą, V.Bičkus atsakė diplomatiškai:

– To negaliu nei patvirtinti, nei paneigti.

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras