Kuklus patarėjas tapo savivaldybės specialistu(17)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-06-26 12:49
Renaldo Malycho nuotrauka

Priklausomybė „teisingai ir tvarkingai“ partijai Laimono Norvilo be darbo nepalieka. Renaldo Malycho nuotrauka

Paprašytas vietą užleisti jaunesniems nuo gegužės 16-osios postą Tauragės rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriuje apleido vyriausiasis specialistas Vytautas Kančauskis. O birželio keturioliktąją, nelaukiant, kol įvyks konkursas, šio skyriaus pakaitiniu darbuotoju tapo valdančiosios partijos atstovas – „tvarkietis“ Laimonas Norvilis, praėjusią kadenciją trynęs mero patarėjo krėslą.

Mūsų rajone „tvarkiečiai“ labai veržiasi į postus, o savivaldybėje jiems sudaromos palankios sąlygos tokiai iniciatyvai. Pernai ir šiemet, pažeidžiant valstybės tarnybos įstatymą, savivaldybės administracijoje buvo įdarbinti du partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai. Pernai Romas Jankauskas buvo priimtas dirbti pakaitiniu darbuotoju į Vaiko teisių apsaugos skyrių pažeidžiant Valstybės tarnybos įstatymą, nes pakaitiniai valstybės tarnautojai į pareigas priimami po konkurso paskelbimo, kol į jas bus priimtas konkursą laimėjęs asmuo, bet ne ilgesniam negu trijų mėnesių laikotarpiui, ir į negalinčio eiti karjeros arba politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas, kol sugrįš negalėjęs šių pareigų eiti valstybės tarnautojas. Į šį postą pakaitinio darbuotojo nebuvo galima priimti, nes etatas laisvas buvo likęs seniai, o konkursas nebuvo paskelbtas. Vėliau R.Jankauskas šį postą apleido savo noru.

Lygiai taip pat buvo pasielgta su kita partijos „Tvarka ir teisingumas“ nare Elena Jurgiliene. Ji pakaitine darbuotoja į Bendrąjį skyrių buvo priimta dar 2009 metais. Konkursas laisvam vyriausiojo specialisto postui užimti paskelbtas tik šiemet. Jį, kaip ir buvo sutarta politiniuose užkulisiuose, laimėjo E.Jurgilienė.

Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad priimant pakaitiniu darbuotoju L.Norvilį Valstybės tarnybos įstatymas nebuvo pažeistas.

– Birželio pirmąją paskelbtas konkursas Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto postui užimti, o L.Norvilis pakaitiniu darbuotoju priimtas nuo birželio 14 dienos, – aiškino direktorius.

Šį kartą Valstybės tarnybos įstatymas išties nepažeistas, tačiau iškilo kitų keblumų. Anais dviem atvejais vyriausiųjų specialistų postai buvo laisvi, o šį kartą, anot gandų, jį reikėjo atlaisvinti.

Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Zenonas Komskis, paklaustas, kodėl iš darbo išėjo Vytautas Kančauskis, ar jam buvo daromas spaudimas, atsakė:

– Klauskite jo paties. Aš galiu pasakyti tik tiek, kad Kančauskis parašė prašymą atleisti iš darbo.

Kalbinamas V.Kančauskis buvo atviras, neslėpė, kad buvo paprašytas išeiti.

– Pats meras manęs paprašė vietą užleisti jaunesniems... Išėjau, nes sunku dirbti, jei aplinka bus nepalanki. Kam gadinti sveikatą? – retoriškai klausė V.Kančauskis.

Jis pasakojo, kad dirbti naujame savivaldybės skyriuje 2008 metais buvo pakviestas iš apskrities viršininko administracijos, kur dirbo Civilinės saugos skyriuje, gavo didesnį atlyginimą. Teigia, kad kvietimas buvo motyvuotas: skyriui reikėjo darbuotojo, o jis turi geografijos ir kūno kultūros mokytojo aukštosios mokyklos diplomą, yra dirbęs mokykloje. Vyriškiui – 57 metai. Jis dešimt metų dirbo Valstybės pasienio apsaugos tarnyboje, gauna pareigūno pensiją. Darbo atsisakyti dar neketino. Pasiūlymas užleisti vietą jam buvęs netikėtas.

L.Norvilis, „Tauragės kurjerio“ paklaustas, kaip jaučiasi naujose pareigose ir ką yra užsimojęs nuveikti, atsakė:

– Įdomu save išbandyti įvairiose pareigose. Jaučiuosi gerai. Manau, kad nemaža kūno kultūros mokytojo patirtis, juo dirbau septynerius metus, šiose pareigose man pravers. Darbas man patinka, teks kuruoti su sportu susijusias įstaigas, organizuoti sporto renginius. Tikiuosi nemažai nuveikti.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras