Dėl vėjo jėgainių toliau kryžiuojamos ietys(4)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-06-30 10:34
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Griežpelkių bendruomenės nariai į posėdį atėjo su plakatais. Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Praėjusį trečiadienį vykusiam eiliniam rajono Tarybos posėdžiui svarstyti buvo pateiktas 31 klausimas, bet daugiausia dėmesio buvo skirta vienam. Ilgai ir audringai diskutuota, ar tvirtinti parengtą detalųjį planą vėjo jėgainių statybai, bet galiausiai šio klausimo svarstymas atidėtas savaitei.

Bendruomenės nariai – su plakatais

Griežpelkių bendruomenės, kovojančios prieš dar trijų vėjo jėgainių statybą, nariai į posėdį atėjo su plakatais, raginančiais rajono valdžią apginti viešąjį interesą, socialdemokratus – atsikvošėti, kieno interesus gina ir panašiai. Per septyniasdešimt bendruomenės narių pasirašė peticiją, kad Gilandviršiuose nebūtų statomos žmonių sveikatai kenkiančios vėjo jėgainės.

Kartą taryba dėl to atidėjo detaliojo plano tvirtinimą. Šis klausimas audringai svarstytas komitetų posėdžiuose, ir šiame tarybos posėdyje emocijos vėl liejosi per kraštus. Opozicija prikišo pozicijai, kad anksčiau sklypai, kuriuose planuojama statyti jėgaines, priklausė mero giminaičiams ir tarybos nariui Arūnui Beišiui. Reiškė nuomonę, kad šis klausimas turėjo būti įvertintas antikorupciniu požiūriu. Klausė apie galimus pažadus už atlygį „prastumti“ detalųjį planą.

Pozicija atsikirtinėjo, kad visa tai yra tik insinuacijos. Meras Pranas Petrošius garantavo, kad dėl vėjo jėgainių statybos Gilandviršiuose jis neturi jokių interesų.

Griežpelkių bendruomenė įrodinėja, kad Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto specialistai, atlikę minėtos statybos poveikio aplinkai vertinimą, neturėjo licencijų. Buvo pateiktas tai patvirtinantis raštas. Bendruomenė pranešė, kad po kreipimosi į Prokuratūrą dėl esą suklastoto protokolo apie detaliojo plano svarstymą Policijos komisariatui duotas nurodymas atlikti tyrimą.

Posėdyje su taryba ir bendruomenės nariais aiškinosi detaliojo plano rengėja, įrodinėdama, kad visi reikalingi dokumentai pateikti, todėl detalusis planas turėtų būti tvirtinamas. Bet ilgos diskusijos neįtikino opozicijos ir bendruomenės atstovų. Ar reikia tvirtinti detalųjį planą, suabejojo ir kai kurie socialdemokratai.

Ir pozicija, ir opozicija bendruomenei ir vėjo jėgainių statytojams siūlė susitarti geruoju. UAB „BM Service“ direktorius tikino, kad jie pasirengę tartis, teigė, jog su vienuolika gyventojų pavyko susitarti. Jie atsisakė bet kokių pretenzijų su sąlyga, kad jiems bus pagerintos gyvenimo sąlygos.

– Mes galėtume ir kitiems patvarkyti stogą, įdėti langą ar nupirkti autobusiuką vaikams vežioti, bet jie iš mūsų paprašė milijono litų, – tarybos posėdyje pareiškė „BM Service“ direktorius.

O verslininkas Petras Dedūra raginimus tartis atmetė sakydamas:

– Mums nieko iš jų nereikia, tegu su savo jėgainėmis pasitraukia už trijų kilometrų.

Klaipėdoje įsikūrusi bendrovė internete skelbia teikianti automobilių plovimo ir valymo paslaugas, o dabar užsimojo statyti vėjo jėgaines.

Bendru sutarimu, turbūt tikintis, kad bendruomenė ir statytojai visgi susitars, detaliojo plano dėl vėjo jėgainių statybos Gilandviršiuose atidėtas savaitei.

Laukiančiųjų eilė mažėja

Beveik kiekviename tarybos posėdyje tvirtinami detalieji planai keičiant žemės paskirtį, ją suskirstant į sklypus, kad būtų galima statyti individualius gyvenamuosius namus. Paskutiniame posėdyje patvirtinti detalieji planai individualioms statyboms Mažonų, Taurų, Papušynės ir Stragutės kaimuose. Tauragėje, prie P.Šemetos gatvės, suprojektuoti keturiasdešimt du sklypai individualioms statyboms. Šie sklypai atiteks žmonėms, kurie vykdant žemės reformą turi teisę sklypus gauti neatlygintinai. Dar trylika sklypų laukia savo šeimininkų kitose vietose. Meras P.Petrošius akcentavo, kad žemės reforma eina į pabaigą, ragino už tai atsakingus darbuotojus pasirūpinti, kad būtų suprojektuoti dar devyni sklypai, tada pretendentų eilės gauti sklypus neliktų, nebent jei atsirastų naujų žmonių, turinčių teisę gauti sklypus individualiai statybai.

Padėka – orkestro vadovui

Meras P.Petrošius Kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro vadovui Tadui Zakarauskui įteikė padėką, taip įvertindamas jauno vadovo ir jauno orkestro laimėjimus Italijoje. Birželį tauragiškiai dalyvavo Italijoje vykusiame tarptautiniame festivalyje, kuriame bendroje įskaitoje laimėjo ketvirtąją vietą, tarp jaunių buvo pirmi.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras