Bankas finansuos vėjo jėgainių statybą Tauragės rajone(0)

2010-05-04 14:31

„Swedbank“ finansuos daugiau nei 68,5 mln. litų vertės vėjo jėgainių parko statybas Tauragės rajone. Įsigaliojusi sutartis su projektą įgyvendinančia bendrove „Vėjo gūsis“ numato, kad Griežpelkių kaime pastatytų vėjo jėgainių galingumas sieks 10 megavatų.

Planuojama, kad naujasis vėjo jėgainių parkas elektrą gaminti pradės 2011 metų sausį ir per metus pagamins apie 28 mln. kilovatvalandžių elektros energijos. Ši energija leistų patenkinti apie 15 tūkstančių namų ūkių elektros poreikį.

UAB „Vėjo gūsis“ Griežpelkių kaime pastatys 5 Vokietijos gamintojo „Enercon“ 108 metrų aukščio vėjo jėgaines. Tai bus jau antrasis bendrovės įgyvendintas vėjo jėgainių projektas Lietuvoje. Pirmasis UAB „Vėjo gūsis“ 9,13 megavatų galios vėjo jėgainių parkas Liepynės kaime prie Palangos pradėjo veikti 2009 metų gruodį.

 

„Alternatyvių energijos šaltinių plėtra yra vienas svarbiausių Europos Sąjungos prioritetų. Kartu tai yra ne tik aplinkosaugos, bet ir energetinės nepriklausomybės, kuri šiandien itin aktuali Lietuvai, klausimas. „Swedbank“ partneriškas požiūris yra labai svarbus įgyvendinant alternatyvios energetikos projektus“, - sako „Vėjo gūsis“ generalinis direktorius Egidijus Simutis.

 

„Vėjo jėgainių projektus Lietuvoje pradėjome finansuoti pirmieji – dar 2005 metais. Džiaugiamės, kad per šiuos penkerius metus alternatyvių energijos šaltinių plėtra įgavo pagreitį. Ekologiškos energetikos, leidžiančios sumažinti taršą, finansavimas yra vienas mūsų veiklos prioritetų“, - sako „Swedbank“ Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vytautas Bučiūnas.

 

Didžiausią patirtį finansuojant vėjo energetikos projektus turintis bankas „Swedbank“ šiais metais tapo Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos tikruoju nariu.

 

Bendra „Swedbank“ finansuotų vėjo jėgainių parkų vertė siekia daugiau nei 520 mln. litų, o instaliuotoji galia 2010 metų pabaigoje bus 106 megavatų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras