Prieš teismą stos Tauragės apskrities viršininko administracija(3)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-09-30 13:06

R.Malycho foto

Tauragės apskrities viršininko administracija atsidūrė teisiamųjų vietoje. Plungės bendrovė UAB „Eurometras“ per teismą iš Tauragės apskrities viršininko administracijos ketina išsireikalauti nesumokėtą atlygį už atliktus darbus bei prisiteisti delspinigius, iš viso apie 67 tūkstančius litų.

 

 

Tuo tarpu Tauragės apskrities viršininko administracija tikina, kad ši bendrovė atliko ne tuos darbus, kuriuos buvo įsipareigojusi atlikti pagal sutartį. Vietoje to, kad bendrovės darbuotojai suformuotų sklypus atlikdami kadastrinius matavimus, esą buvo padaryti tik kadastriniai matavimai.

Kaip pateikta UAB „Eurometras“ ieškinyje, Tauragės apskrities viršininko administracija, vadovaujantis viešojo supaprastinto atvirojo konkurso sąlygomis, 2008 m. birželio 13 d. sudarė su jais sutartį dėl Valstybinės žemės sklypų kadastrinių matavimų Šilalės rajone atlikimo. Pagal šią sutartį UAB „Eurometras“ esą įsipareigojo atlikti valstybinės žemės sklypų kadastrinių matavimų darbus siekiant suformuoti Šilalės savivaldybės teritorijoje esančius valstybinius žemės sklypus piliakalniuose, pažintiniame take ir dviejuose sklypuose. Pagal pateiktą medžiagą bendrovė atliko kadastrinius matavimus. Už dalį atliktų darbų įmonei buvo sumokėta, tačiau likusios pinigų sumos bendrovė nesulaukia, todėl esą buvo priversti kreiptis į teismą.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ tvirtino ieškovo UAB „Eurometras“ advokatas A.Žlioba, po to, kai Tauragės apskrities viršininko administracijai buvo perduotos kadastrinių matavimų bylos, per 10 dienų nustatyta tvarka dėl atliktų darbų užsakovai pretenzijų ar pastabų jiems raštu nepareiškė.

– Esant tokioms aplinkybėms, užsakovas privalo apmokėti ieškovui už atliktus darbus pagal sutartį. Tauragės apskrities viršininko administracija pradėjo reikšti pretenzijas dėl atliktų darbų praėjus 10 dienų terminui, – teismui tvirtino advokatas.

Bendrovės vadovas Rolandas Šimkus taip pat nesutinka ir su Tauragės apskrities administracijos nurodytais darbų trūkumais, tačiau neslepia, kad darbai buvo uždelsti.

– Kadastrinių matavimų bylas jie iš mūsų paėmė, todėl už darbą turi sumokėti. Dėl pavėluotai atliktų paslaugų bendrovė prisiskaičiavo delspinigius (išskaičiuota apie 6800 litų – red.), – paaiškino R.Šimkus.

UAB „Euromeda“ savo ieškinyje teismo prašo pripažinti atliktus darbus baigtais – perduotais ir priimtais bei priteisti iš Tauragės apskrities viršininko administracijos 57477,36 Lt skolos už atliktus darbus, kartu apie 9600 litų delspinigių už pavėluotą atsiskaityti laikotarpį. Be to, teismo prašoma priteisti iš atsakovo 5 procentus metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško teismo sprendimo įvykdymo.

Tauragės apskrities viršininko administracijos atstovė, Tauragės rajono žemėtvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Venckutė „Tauragės kurjeriui“ paaiškino, kad UAB „Eurometras“ turėjo suformuoti sklypus prie piliakalnių, o ne atlikti kadastrinius matavimus. Esą jie patys tai pripažįsta.

– Tai, ką jie padarė, ne ištaisyti reiktų, o viską iš naujo perdaryti. Jų pateiktas darbas yra bevertis, todėl Tauragės apskrities viršininko administracija už tai mokėti neketina, – tvirtino Žemėtvarkos skyriaus vyriausioji specialistė.

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme įvyko pirmasis parengiamasis posėdis, kuriame ieškovai – UAB „Eurometras“ ir jų advokatas nedalyvavo. Ieškovo prašymu posėdis vyko jiems nedalyvaujant. Pasak teisėjo Albino Baziliaus, parengiamajame posėdyje ieškovų prašymu trečiaisiais asmenimis šioje byloje įtraukti Kultūros paveldo departamentas ir Šilalės rajono savivaldybė. Tai pat ketinama kreiptis į Žemės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos.

Ieškovo ir atsakovo laukia dar vienas parengiamais posėdis, prie bylos nagrinėjimo iš esmės neprieita.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras