Lietuvos apskričių vadovai susitiko Tauragėje(0)

Kostas MAČIONIS

2009-09-23 13:22

Penktadienį į Lietuvos apskričių vadovų sąjungos posėdį Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus Tauragėn sukvietė visų Lietuvos apskričių viršininkus, jų pavaduotojus ir sekretorius. Į sąjungos posėdį taip pat atvyko vidaus reikalų viceministras Sigitas Šiupšinskas ir ministro patarėja Irena Ričkuvienė.

Posėdžiui vadovauti buvo pakviestas Vilniaus apskrities viršininkas, Lietuvos apskričių vadovų sąjungos prezidentas Jonas Vasiliauskas.

– Šiandien – 18 diena. Kiek pamenu, apskričių viršininkais mes buvome paskirti kaip tik 18 dieną. Ar tik nebus suėję devyni mėnesiai? – turbūt turėdamas omenyje it vaisių subrandintą viršininkiją pradėdamas posėdį juokavo sąjungos prezidentas.  

Nors ir stengtasi pokštauti, tačiau šypsenų likviduojamų apskričių viršininkų veiduose nebuvo. Rimtai nusiteikę vadovai sprendė, kaip sušvelninti apskričių reformos sukeltas problemas. Susirinkusieji išklausė vidaus reikalų viceministro Sigito Šiupšinsko informaciją apskričių reformos klausimais. Pasak viceministro, visi įstatymai, kurie reikalingi, kad apskričių likvidacinės komisijos pradėtų savo veiklą, turėtų būti priimti lapkričio–gruodžio mėnesiais. Į likvidacines komisijas bus įtraukti apskričių ir savivaldybių atstovai, jos spręs apskričių funkcijų pasidalijimo klausimus.

Regioninės plėtros tarybos – bene vieninteliai dariniai, kurie liks po 2010 m. liepos 1 dieną pasibaigsiančios reformos ir sies kažkada į apskritis suburtus rajonus. Vidaus reikalų ministerija (VRM) jau apsisprendė, kad apskričių valdomą regioninę politiką šiame reformos procese perims į savo rankas. Tačiau liko nenuspręsta, kaip išnaudoti potencialą, kuris šiuo metu yra vietose. Viceministro teigimu, tai galėtų būti tam tikros distancinės darbo vietos.

– Visi, kas dirbo regioninės politikos srityje, liks dirbti, tačiau pasikeis pavaldumas: iš apskričių pereis į VRM, – kalbėjo viceministras.

Po ilgų diskusijų apskričių viršininkų sąjunga nusprendė nepritarti Vyriausybės pateiktam įstatymo projektui dėl regioninės plėtros tarybų aptarnavimo pavaldumo. Į tai reaguodamas viceministras pasiūlė pateikti aiškiai suformuluotus motyvus ir pažadėjo prie šito klausimo Vyriausybėje dar grįžti.

Kalbėdami apie reformos eigą viršininkai dalijosi informacija ir patirtimi apie etatų mažinimą bei darbuotojų atleidimą. Priklausomai nuo apskričių dydžio įteikiamų įspėjimų apie atleidimą iš darbo svyravo nuo dešimčių iki šimtų. Didžiausia, ketvirtadalį Lietuvos gyventojų apimanti Vilniaus apskritis iš 420 etatų jau panaikino 78. 

Pasak Lietuvoje mažiausios Tauragės apskrities viršininko Raimundo Vaitiekaus, situacija ir čia panaši. Keturiasdešimčiai iš 42 žemėtvarkininkų įspėjimai apie atleidimą iš darbo jau įteikti. Likusiems dviem, kol kas sergantiems, jie dar bus įteikti. Viršininkas tikisi, kad šiemet numatytas apskrities darbuotojų atleidimo iš darbo procesas į kitus metus nepersikels, nes šiems metams skirtas lėšas išmokoms privalu panaudoti iki metų pabaigos. Taip pat dėl to, kad kitiems metams nebenumatyta asignavimų kultūrai ir sportui, nuo šių metų pabaigos bus atleidžiami šios srities specialistai.

Po posėdžio apskrities vadovai apsilankė UAB „Lignesa“ ir vyko į apžvalginę ekskursiją po Tauragės apskritį.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras