Tauragės iždas neprisipildė(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-08-25 07:18

Per pirmąjį pusmetį Tauragės rajono biudžetas negavo 1819500 litų planuotų pajamų. Tai sudaro apie tris procentus nuo 60 milijonų, kuriuos buvo tikimasi surinkti per pirmąjį pusmetį.

Irena Jurkšienė, laikinai vykdanti savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos funkcijas, sako, kad negautų trijų procentų biudžeto pajamų tikimasi sulaukti per antrąjį pusmetį. Tačiau ji neatmeta galimybės, kad gali tekti išsiversti ir be šios sumos. Pasak jos, pernai iš valstybės biudžeto taip pat buvo mažiau pervesta, nei suplanuota. Nors buvo pažadų trūkstamas lėšas pervesti vėliau, tačiau tai ir liko pažadais. Pasak I.Jurkšienės, dėl to pernai teko išsiversti be numatytų lėšų.

Numatytasis pirmojo pusmečio rajono biudžetas įvykdytas 97 procentais. Dviejų procentų nepervedė šalies Vyriausybė. Tai sudaro apie 1,5 milijono litų. Iš vietos verslininkų, ūkininkų ir įmonių nesurinkta 244700 litų planuotų pajamų.

Algirdas Mosėjus, Tauragės savivaldybės administracijos direktorius, vietinių pajamų nesurinkimą vadina sąlyginiu.

– Šios pajamos tik šiek tiek vėluoja, nes pasitaiko, kad dalis verslininkų neatsiskaito iki mėnesio galo. Tačiau jau kito mėnesio pradžioje šios pajamos į rajono iždą patenka, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Mosėjus.

Tačiau direktorius konkrečiai neįvardijo, kaip bus taupoma dėl to, kad iš valstybės negauta apie 1,5 milijono litų planuotų pajamų.

– Švietimas ir socialinė apsauga nebus tos sritys, kurių sąskaita bandysime sutaupyti trūkstamus pinigus, – patikino direktorius.

Visas šių metų planuojamas Tauragės rajono savivaldybės biudžetas – 104,7 milijono litų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras