Ligoninei vadovauja visuomenės sveikatos specialistas(2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-07-29 11:42

Nuo liepos 24 dienos Tauragės apskrities ligoninei vadovauja Irmantas Mockus.

Praėjusią savaitę Tauragės apskrities viršininkė Irena Ričkuvienė ligoninės Gydymo tarybai pristatė naująjį ligoninės direktorių Irmantą Mockų, laimėjusį konkursą šioms pareigoms eiti.

 

Patarimas – remtis Gydymo taryba 

I.Ričkuvienė padėkojo laikinajam ligoninės vadovui Žilvinui Macijauskui, kuriam dirbti teko ekstremaliomis sąlygomis – atkurti Vidaus ligų skyriaus darbą. Pristatydama naująjį šios gydymo įstaigos vadovą I.Ričkuvienė sakė, kad konkursas parinkti ligoninės vadovui buvo skaidrus ir labai reiklus, o I.Mockus esą parodė puikias žinias – geriausiai iš visų pretendentų atsakė į testų klausimus. Apskrities viršininkė palinkėjo naujajam direktoriui visais svarbiais klausimais tartis su Gydymo taryba.

Prisistatydamas I.Mockus sakė:

– Esu maksimalistas, pasiryžęs dirbti kaip galima geriau. Subursiu komandą ir dirbsime visi kartu.

Naująjį ligoninės vadovą sveikindamas buvęs laikinasis direktorius Ž.Macijauskas jam perdavė raktus, padėkojo kolektyvui, kad visiems kartu pavyko įveikti sunkias situacijas.

Programos neatskleidė

I.Mockus gimė 1976 metais Gargžduose. 2000 metais baigė Vilniaus universitetą, įgijo visuomenės sveikatos specialisto magistro laipsnį. Atvyko gyventi ir dirbti į Tauragę, iki 2007 metų dirbo Tauragės apskrities visuomenės sveikatos centro direktoriaus pavaduotoju, pastaruoju metu – įvairiose farmacijos kampanijose medicinos atstovu. Dirbdamas mokėsi, pernai įgijo teisės magistro diplomą. Žmona Vitalija – gydytoja odontologė, turi nuosavą kabinetą. Mockai augina dvi dukras – 8-erių metų Guodą ir 4-erių Ugnę. I.Mockus nepriklauso jokiai politinei partijai.

Į klausimą, ar jį ir buvusį laikinąjį ligoninės vadovą Ž.Macijauską sieja giminystės ryšiai, I.Mockus atsakė, kad jo žmona Vitalija yra Ž.Macijausko sesuo. Paklaustas, kaip įsivaizduoja vadovavimą ligoninei, kokių turi planų, I.Mockus atsakė, kad darbas bus sunkus, planų ar programos, kurią turėjo pateikti konkurso komisijai, neatskleidė. Pasiteiravus, ką ketina daryti dėl kilusios problemos – gresiančio Konsultacijų poliklinikos iškeldinimo iš Jūros g. 5, I.Mockus atsakė, kad dar nieko negali atsakyti, nes su visais reikalais dar nėra gerai susipažinęs.

Tauragės apskrities ligoninės naujasis direktorius I.Mockus žurnalistams pažadėjo būti atviras ir prieinamas.

Visa ligoninė – po vienu „stogu“

„Tauragės kurjeris“ pakalbino laikinąjį ligoninės vadovą Ž.Macijauską, šiai gydymo įstaigai pradėjusį vadovauti, kai dėl kilusių sunkumų su Vidaus ligų skyriumi gegužę atsistatydino ilgametis ligoninės direktorius Eugenijus Palekas.

– Ar nesigailite, kad tokiu sunkiu metu laikinai sutikote vadovauti ligoninei?

– Ne, paprašė, sutikau, nepretendavau nuolat vadovauti ligoninei. Džiaugiuosi, kad su kolektyvu sekėsi tęsti pradėtus darbus. Pavyko suremontuoti Reanimacijos skyrių, Gimdymo skyriaus operacinę, plečiama ir remontuojama Konsultacijų poliklinikos registratūra.

– Konsultacijų poliklinika plečiama, bet ji įsikūrusi Jūros g. 5, iš kur turi būti iškeldinta, nes patalpų trūksta Pirminės sveikatos priežiūros centrui.

– Manau, kad kol kas nėra jokių galimybių jos iškėlimui. Vyriausybė jau skyrė daugiau nei milijoną litų parengti priestato projektui. Jį pastačius čia būtų galima perkelti ne tik Konsultacijų polikliniką, bet ir Gimdymo skyrių, – sakė Ž.Macijauskas.

Priestatas turėtų būti maždaug 3000 kvadratinių metrų ploto. Kitais metais turi būti parengtas projektas, o statoma turėtų būti 2010–2011 metais.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras