Kultūros centrui gresia permainos(19)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2008-07-22 10:26

Svarstoma, kad vietoj Petro Jokubausko Kultūros centrui galėtų vadovauti Jolanta Kazlauskienė.

Sklinda gandai, kad Tauragės rajono savivaldybės Kultūros centre pakvipo permainomis – ketinama keisti jo vadovą. Tačiau aštuonerius metus centrui vadovaujantis Petras Jokubauskas nerimo nejaučia – tikina esąs ne prekė ir jį išvaryti iš posto nebūsią taip paprasta.

 

 

„Yra svarbesnių sričių“ 

Kad rajono kultūriniame gyvenime reikia permainų, tauragiškiai jau ne vienerius metus šneka ir pašnibždomis, ir atvirai. Kritikos ne kartą yra sulaukęs ir Kultūros centro vedėjas P.Jokubauskas. Esą vadovauti Kultūros centrui ilgamečiam miškininkui buvo pasiūlyta tik iš bėdos, pasibaigus jo, kaip rajono mero, kadencijai, o konkursas į šį postą vykęs tik dėl akių.

Paklaustas apie permainas Kultūros centre rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus planų neatskleidė:

– Oi, kol kas pirmą kartą girdžiu, jokios oficialios kalbos nebuvo, – sakė jis, tačiau kad rajono kultūros gyvenime yra problemų, pripažino.

A.Mosėjus „Tauragės kurjerį“ patikino, kad šiuo metu jis turi svarbesnių darbų – rūpinasi Nemuno žemupio projekto 2-ojo etapo įgyvendinimu, Kultūros centro vadovo keitimo klausimas nesanti ta sritis, kuri gali atnešti rajonui didelių finansinių nuostolių.

Mero padėtis netenkina

Kad Kultūros centro vadovo keitimo klausimas buvo svarstytas, pripažino rajono meras Robertas Piečia. Meras buvo atviras – padėtis Kultūros centre jo netenkina. Esą daugybė darbų šioje įstaigoje atliekama skubotai ir paviršutiniškai. Tai, pasak mero, gali būti susiję su vadovo nekompetencija.

– Ne kartą yra tekę raginti nepamiršti paminėti svarbiausių švenčių, apgailėtina kaimų filialų būklė. Be to, esame sulaukę įvairiausių neigiamų gyventojų atsiliepimų, – sakė R.Piečia.

Kaip vieną paskutiniųjų nemalonių pavyzdžių meras įvardijo abiturientų išleistuvių šventę, vykusią miesto Kultūros rūmuose. Abiturientams ir svečiams besirenkant į rūmus, aplink juos darbininkas pjovė žolę.

– Šventės metu dirbti tokius darbus – neetiška. Triukšmas, nupjauta žole apnešti takai labai nederėjo, kai į rūmus rinkosi iškilmingai pasipuošę tauragiškiai, – kalbėjo R.Piečia.

Kaip vieną galimų kandidačių į Kultūros centro vedėjo kėdę meras įvardijo dabartinę Moksleivių kultūros centro direktorę Jolantą Kazlauskienę.

– Neslėpsiu, toks pokalbis buvo dar prieš sugriūvant senajai koalicijai. Ji žadėjo pasvarstyti – jei konkursą Kultūros centro vadovo pareigoms eiti skelbtume, žadėjo dalyvauti, – atviravo meras.

Atostogauja neramiai

Aštuoniolika metų Moksleivių kūrybos centrui vadovaujanti J.Kazlauskienė nebuvo itin atvira – nors tvirtino, kad pokalbis su savivaldybės vadovais buvo, tačiau iki šiol ji niekam neįsipareigojusi.

– Šiuo metu atostogauju ir renku informaciją apie rajono, šalies kultūros viziją. Savo pasiūlymus pažadėjau pateikti grįžusi iš atostogų, tačiau ar dalyvaučiau konkurse – nežinau. Būtų labai gaila palikti Moksleivių kūrybos centrą. Atostogos man šiemet neramios, – kalbėjo J.Kazlauskienė.

Ilgametė Moksleivių kūrybos centro vadovė tikino, kad kultūros problemos jai nesvetimos, ji suprantanti, kad situacija kebli ir ją reikėtų keisti. J.Kazlauskienę neramina ir, jos įsitikinimu, pernelyg maži kultūros darbuotojų atlyginimai.

– Manau, kad požiūris į šitos sistemos žmones žeidžiantis. Didesni atlyginimai suformuotų motyvaciją dirbti kitaip, – sakė J.Kazlauskienė.

„Vadovas nėra prekė“

Paklaustas, ar nesibaimina prarasti postą, Kultūros centro vedėjas prapliupo juoku.

– Kultūros centro vadovas nėra prekė, aš atėjau į šias pareigas laimėjęs konkursą – neterminuotam laikui, – „Tauragės kurjeriui“ sakė P.Jokubauskas.

Panašių kalbų, kad ketinama jį mesti iš posto, P.Jokubauskas esą girdi nuolat. Šiuo metu niekas su juo apie tai nekalbėjęs.

– Keisti vadovą galima tik su mano sutikimu, sąlygos, kurias man siūlytų, neturi būti blogesnės nei dabartinės, – tikino Kultūros centro vadovas.

Kaip vieną tokių sąlygų P.Jokubauskas įvardijo atlyginimą. Šiuo metu „į rankas“ jis tikino gaunąs apie 2000 litų. Tai esąs didžiausias atlyginimas Kultūros centre.

Sklinda kalbos, kad P.Jokubauskui ketinama siūlyti užimti „Santakos“ muziejaus direktoriaus postą. Prieš kurį laiką iš šio posto pasitraukė P.Jokubausko dėl girtavimo darbe ir pravaikštų baustas Artūras Červinskis. Šiuo metu muziejui vadovauja laikinasis direktorius Vytautas Mažeika.

„Santaka“ šiuo metu laukia reformos, kad pagaliau taptų savarankiška įstaiga, o ne būtų Kultūros centro padalinys. Jei reforma neįvyks, muziejaus direktoriaus postas P.Jokubauską vargu ar tenkins.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras