Pužiškės girininkijoje renčiama nauja poilsiavietė(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-07-03 08:38
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Pužiškės girininkijos pašonėje įrengta poilsiavietė atgimsta naujam gyvenimui. Autorės nuotrauka

Tauragiškiai, mėgstantys lankytis miško poilsiavietėse, tikriausiai puikiai žino Pužiškės poilsiavietę, vieną seniausių rajone. Ją nuo seno mėgo ir jaunavedžiai. Mat poilsiavietė, daugeliui galbūt labiau žinoma „Trijų pelėdų“ pavadinimu, – netoli Tauragės. Nuo šiol miško lankytojus šioje vietoje pasitiks nauji statiniai, senąją pavėsinę ketinama nugriauti.

– Palikome tik dalį buvusio statinio. Ir tai tik laikinai, kad darbininkai turėtų kur daiktus pasidėti, pailsėti. Ateityje senosios pavėsinės nebeliks, – pasakojo Tauragės miškų urėdijos Pužiškės girininko pavaduotojas Arūnas Gendrolius.

Pasak miškininko, senoji pavėsinė galėjo būti pastatyta maždaug 1984 metais. A.Gendrolius prisimena, kad tais metais jis į Tauragės urėdiją atvyko atlikti savo pirmosios praktikos. Pužiškėje tuomet kaip tik virė pavėsinės statybos. Per tiek metų statinys visiškai susidėvėjo: stogas supuvo, pats statinys susmego į žemę.

– Be to, tais laikais, kai ji buvo statoma, nebuvo tiek daug mašinų – niekas negalvojo, kad atsiras toks eismas miško keliais. Tad, šiandienos akimis žiūrint, pavėsinę reikėtų perkelti atokiau nuo kelio. Tai ir darome, – aprodydamas naujas statybas, kalbėjo A.Gendrolius.

Miškininko žodžiais, naujoji pavėsinė bus 4 metrų pločio ir 11 m ilgio. Galbūt greta jos atsiras ir sūpynės. O tualetas, kuris iki šiol stūksojo už poilsiavietės, bus perkeltas kitapus miško kelio.

Tauragės miškų urėdijos Miško apsaugos inžinierius Saulius Austrevičius papildė, kad urėdija yra įrengusi 62 rekreacinius objektus. Didžioji jų dauguma statyti daugiau nei prieš 10 metų. Vien tik jų priežiūrai urėdija kasmet skiria 120-130 tūkstančių litų. Naujos poilsiavietės statyba paprastai atsieina apie 50 tūkst. Lt.

– Dažniausiai tenka poilsiavietes atnaujinti arba atstatyti. Laimei, pastaraisiais metais sumažėjo piktybiškų poilsiautojų, po kurių viešnagės tai tekdavo daryti. Ne paslaptis, kad miško svečiai kartais perlenkia lazdą – poilsiavietėje sukuria laužą, sulaužo inventorių. Tokių atvejų rajone sumažėjo. Kas kita – šiukšlės. Jų tauragiškiai vis dar nesugeba susirinkti. O kartais net specialiai iš miesto atveža ir išverčia miške, – rodydamas į prie vieno rekreacinių objektų – pėsčiųjų ir dviratininkų tako Oko miške – išverstą buitinių atliekų krūvą, sakė S.Austrevičius.

Dviratininkams ir šiaurietiškojo ėjimo mėgėjams miškininkai įrengė specialią trasą Oko miške. Sportuojantieji trasos ilgį gali rinktis pagal savo jėgas ar poreikius. Galima nueiti 500 metrų, bet galima apvažiuoti 5700 m ratą. Šioje trasoje miškininkai įrengė ne tik orientacinius ženklus (dalies iš kurių – jau nebeliko: jie nulaužyti ir nuplėšyti), bet keturias poilsio aikšteles su suoleliais. Informacinėse lentose (visų maršrutų pradžioje) yra pažymėti galimi pasirinkimo variantai, nurodyta, kuri trasa kokio ilgio yra.

– Dar niekur apie šią trasą neskelbėme, bet tauragiškiai labai aktyviai ja naudojasi: tiek dviratininkai, tiek pėstieji. Smagu, kad mūsų darbas nenuėjo veltui, – žvelgdamas į miško taku tolstančias figūras, sakė urėdijos atstovas.

Skaityti komentarus (1) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras