Tauragiškis sužibėjo pasaulinėje olimpiadoje(2)

Justė GALKAUSKAITĖ | info@kurjeris.lt

2016-09-01 05:58

Lietuvos delegacija iš Kinijos parskraidino sidabro ir bronzos medalius (Domantas – trečias iš dešinės). Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos albumo nuotrauka

Penktadienį iš XIII tarptautinės geografijos olimpiados Kinijoje grįžo Lietuvos jaunųjų geografų komanda. Trys iš keturių puikiai geografiją išmanančių mūsų šaliai atstovavusių jaunuolių apdovanoti medaliais – du sidabro ir bronzos. Sidabro medalį iškovojo ir tauragiškis „Versmės“ gimnazijos abiturientas Domantas Pukelis.

Rugpjūčio 16–22 dienomis Kinijos sostinėje Pekine vykusioje XIII tarptautinėje geografijos olimpiadoje dalyvavo per 170 dalyvių iš 45 pasaulio valstybių. Aukso medalius iškovojo 14 olimpiadininkų. Tauragiškis Domantas Pukelis liko visai netoli pirmosios vietos laimėtojų – iki aukso vaikinui pritrūko tik 0,5 taško.

Olimpiadą sudarė teorinės užduotys, vietovės tyrimai ir vaizdinė užduotis. D.Pukelis pasakojo, kad vietovės tyrimai buvo atliekami viename turtingiausių Pekino rajonų, kuriame gausu dangoraižių. Teorines užduotis dalyviai sprendė auditorijoje ant popieriaus lapų, o vaizdinę užduotį atliko informatikos kabinetuose – kiekvienas olimpiadininkas prie atskiro kompiuterio atsakinėjo į 40 testinių klausimų su keturiais atsakymų variantais.

– Kai pamačiau užduotis, pirmas įspūdis buvo, kad ne tokios jos ir sunkios, bent jau ne taip, kaip stovykloje Latvijoje. Vis dėlto maniau, kad ne itin gerai pasirodžiau praktinėse užduotyse, todėl medalis maloniai nustebino, – kalbėjo tauragiškis, prisimindamas birželio pabaigoje vykusią III Baltijos jūros valstybių geografijos olimpiadą-stovyklą Daugpilyje (Latvijoje), kurioje ruoštasi šiai pasaulinei olimpiadai.

Po olimpiados buvo surengta ekskursija į Šanchajų ir aplinkinius miestus.

– Kinija tikrai įspūdinga. Jaučiau visus kultūrinius skirtumus. Didžiausią įspūdį paliko pasivaikščiojimas po Pekino uždraustąjį miestą, pagrindinę miesto aikštę. Kinų siena taip pat įspūdinga, pasitaikė apsilankyti labai kalnuotoje vietovėje, – atsiminimais dalijosi D.Pukelis. – Gatvėse vietiniai stebi užsieniečius. Vis pamatai, kad atseit netyčia bando kartu nusifotografuoti.

Vaikinas pasakojo, kad viena kinų pora priėjo paprašyti kartu nusifotografuoti.

– Žinoma, sutikau – sakė D.Pukelis. – O ir vaikai labai drąsūs – iš karto pamatę bando kalbėtis angliškai.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras