Laimėtojas aiškus, bet vežėjų konkursui galo nematyti (4)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-07-03 09:10

Nors oficialiai skelbiama, kad vežėjo konkursą laimėjo Tauragės autobusų parkas, sutartis su šia įmone dar nepasirašyta. Autorės nuotrauka

Vasario mėnesį paskelbto vežėjų parinkimo keleiviams vežti vietinio susisiekimo autobusų maršrutais Tauragės rajone paslaugų pirkimo konkursą laimėjo Tauragės autobusų parkas. Bet, kaip planuota, birželio 19-ąją sutarties su konkurso laimėtoju savivaldybė nepasirašė – viena konkurso nelaimėjusių įmonių jo rezultatus apskundė teismui. Ar tai netaps kliūtimi gauti Europos Sąjungos paramą išsvajotiems elektrobusams pirkti? 

Nors viešai savivaldybės interneto svetainėje jau paskelbta, kad vežėjo konkursą laimėjo savivaldybės įmonė Tauragės autobusų parkas, sutartis su laimėtoja nepasirašyta. Kaip informuoja savivaldybė, sutarties pasirašymo procedūra sustabdyta, nes vienas konkurso dalyvių rezultatus apskundė. Kuri iš dviejų konkursą pralaimėjusių įmonių – Latvijos ar Palangos rezultatus apskundė, informacijos savivaldybė neteikia. Savivaldybės administracija lauks, kol paaiškės, ar teismas priims skundą nagrinėti.

Procedūros lyg ir aiškios, bet svarbiausia, ar iki rugsėjo 20-osios bus pasirašyta sutartis su nugalėtoju, nes būtent iki tos dienos savivaldybė turi pateikti paraišką elektrobusams pirkti.

O kas bus, jei savivaldybė sutarties nepasirašys, nes teismai paprastai užtrunka? Pasak savivaldybės atstovės spaudai Rasos Liorančienės, „transporto investicijų direkcija konsultuos situacijos eigą“.

Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius teigė, kad įmonė jau priprato prie situacijos, nes konkursas turėjo baigtis kovo mėnesį.

– Jei teismas taikys apsaugos priemones, sutarties pasirašyti nebus galima iki teisminių procesų pabaigos. Jei netaikys, sutartį pasirašysime, – komentavo R.Martinavičius.

Iš ES prašoma paramos suma elektrobusams pirkti – 679 tūkst. eurų. Dar 15 proc., jei finansavimas bus skirtas, turės pridėti savivaldybė. Kadangi dalyvauti projekte atsisakė kitos apskrities savivaldybės, kaip „Tauragės kurjeriui“ teigė projektą kuruojančio Regioninės plėtros departamento Tauragės apskrities skyriaus vadovas Vidas Bičkus, Tauragė galbūt galės įsigyti ne du, o daugiau elektrinių autobusų.

Skaityti komentarus (4) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras