Gaudynės Nemune(4)

2009-11-28 12:07

VSAT. foto

Nemune, kuriuo eina siena su Rusija, Pagėgių pasieniečiai vaikėsi kontrabandininkų valtį. Buvo panaudotas tarnybinis ginklas, sulaikytas rūkalų krovinys. Iš valties iššokę du kontrabandininkai parplaukė į Rusiją, bet čia buvo sulaikyti.

 

 

Ketvirtadienį vakare VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pareigūnai, pasinaudodami mobilia termovizorine įranga, ties Jurbarko rajono Viešvilės miesteliu anapus Nemuno Rusijos pusėje pastebėjo 8 asmenis. Jie prie kranto atsinešė dėžių, o kiek vėliau į upę nuleido valtį ir į ją pradėjo jas krauti.

Pagėgių pasieniečiai apie tai iškart informavo kolegas Kaliningrado srityje.

 

Stebimi Viešvilės pasieniečių netrukus du asmenys įlipo į valtį ir pradėjo plaukti Nemuno upe aukštyn, po truputį vis artėdami prie upės vidurio.

 

Lietuvos krante šioje vietoje iškart atsirado keli tarnybiniai visureigiai su Pagėgių rinktinės Specialiosios paskirties būrio bei Viešvilės užkardos pareigūnais. Kadangi jau buvo sutemę, pasieniečiai iššovė dvi signalines raketas, kurios apšvietė Nemuno upės vagą. Jos viduryje tebeplaukė valtis su dviem asmenimis ir dėžėmis.

 

Tuomet kontrabandininkai valtį pasuko link Rusijos kranto, bet čia jau pasirodė šios šalies pareigūnai, kurie iššovė dar vieną signalinę raketą. Valtimi plaukę asmenys pasijuto užspeisti, nes negalėjo plaukti nei į vieną, nei į kitą krantą.

 

Jie sustojo ties upės viduriu ir pradėjo dreifuoti. Taip paplaukę apie puskilometrį, vėl pradėjo kilti Nemunu aukštyn, po to vėl leidosi dreifuoti, ieškodami išeities, kaip nepakliūti abiejuose krantuose buvusiems pasieniečiams.

 

Kol kontrabandininkai taip manevravo, Pagėgių pasieniečiai už maždaug 1,5 km nuo jų nuleido savo tarnybinę valtį ir visu greičiu pradėjo persekiojimą. Netrukus jie prisivijo kontrabandininkus, kurie spruko Nemunu žemyn. Bėgliai nepakluso VSAT pareigūnų reikalavimui sustoti, todėl vienas valtimi plaukęs pasienietis iš tarnybinio pistoleto iššovė 6 įspėjamuosius šūvius į orą. Tai išgąsdino sprunkančius kontrabandininkus – jie iššoko iš valties ir nuplaukė Rusijos kranto link.

 

Juos persekioję Viešvilės pasieniečiai priplaukė prie bėglių valties ir partempė ją į Lietuvos krantą. Guminėje valtyje „Fregat“ su pakabinamu varikliu „Yamaha“ iš viso buvo 10 dėžių, t. y. 5 tūkst pakelių, cigarečių „Saint George Lights“ su rusiškomis banderolėmis.

 

Vėliau Rusijos pasienio tarnyba VSAT pareigūnus informavo, kad savo krante sulaikė du šios šalies piliečius piliečius, iššokusius iš valties.

 

Valtis su varikliu ir cigaretės saugomi Viešvilės užkardoje.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras