Žygaičių gimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė (0)

2015-03-09 11:57
Gitanos Tamavičienės nuotrauka

Linksmai praūžė Kaziuko mugė Žygaičių gimnazijoje.Gitanos Tamavičienės nuotrauka

Kovo 6 dieną Žygaičių gimnazijoje vyko tradicinė Kaziuko mugė. Į gimnaziją mokiniai traukė ne nešdamiesi mokyklines kuprines, o dėžes su įvairiomis gėrybėmis. Jie skubėjo ne į pamokas, o į Kaziuko mugę, kuri gimnazijoje organizuojama jau ne pirmus metus. Į mugę rinkosi ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, Žygaičių bendruomenės nariai.

Tautiniais rūbais pasipuošę 1GA klasės mokinė Giedrė Bartušytė ir 3G klasės mokinys Eimantas Eigirdas visus svetingai kvietė į šventę, ragino įsikurti prie stalų, paruoštų sporto salėje, ant kurių  pardavėjai išdėliojo savo prekes. Dar prieš prasidedant prekybai pirkėjai suko ratus apžiūrinėdami ant stalų sudėtas gėrybes.

Direktorės pavaduotoja Gitana Tamavičienė pasveikino visus su gražia pavasario švente, palinkėjo geros nuotaikos, malonaus bendravimo, puikios dienos.

Šiemet Kaziuko mugėje akį traukė įvairiaspalviai mezginiai, nėriniai, kruopščiai karoliukais išsiuvinėti  ir iš popieriaus padarytais ornamentais apklijuoti velykiniai kiaušiniai. Buvo galima nusipirkti šviežios ką tik iškeptos duonos, gardaus medaus, kaimiško sūrio, įvairių koncervuotų mišrainių, obuolių sulčių ir kitokių gėrybių. Mažiausius mugės dalyvius labiausiai viliojo saldumynai, nuo kurių gausos ir įvairovės sukosi galva. Gimnazijos septintokai, vadovaujami klasės mokytojos Albinos Marozienės , kvietė apsilankyti kavinėje „Kaziuko pastogė“, kurioje pirkėjų akys raibo nuo prekių įvairovės. Mugės dalyviai galėjo užsisakyti keptos duonos, mišrainių, įvairių pyragėlių, išgerti puodelį karštos arbatos, kavos, įvairių sulčių.

Mugėje buvo galima įsigyti medžio, tekstilės, keramikos ir kitų įvairiausių dirbinių. Įvairių amatų meistrai, tęsdami tautinio paveldo tradicijas, savo patirtimi dalijosi su jaunimu.

Šventės dalyvius linksmino Žygaičių kaimo kapela „Ringė“, gimnazijos mokinių šokių grupės. Laikas prabėgo labai greitai, stalai tuštėjo, o mugės dalyvių akys blizgėjo nuo įsigytų prekių, geros nuotaikos ir neišdildomų įspūdžių.

Ritonija Galkauskienė, lietuvių kalbos mokytoja

Skaityti komentarus (0) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras