Žiemos teismas Sartininkuose(0)

2016-02-11 08:30

Autorės nuotrauka

Užgavėnės – paskutinė mėsėdžio diena, žiemos palydų, žiemos išvarymo, daugelio dar vadinama vaisingumo, gausumo žadinimo ir skalsos švente. Todėl vasario 9-osios popietę visi sartininkiškiai ir aplinkinių miestelių gyventojai sugužėjo į Sartininkų kultūros namų kiemelį švęsti Užgavėnių. 

Šventės metu buvo kepami tradiciniai Užgavėnių blynai, visi persirengėliai varė žiemą iš kiemo, buvo galima išvysti ir sudalyvauti Lašininio ir Kanapinio virvės traukimo rungtyje.

Popietės metų siautė didelis būrys čigonių, raganaičių, žydelių. Žygaičių gimnazijos Sartininkų pagrindinio ugdymo skyriaus žydukai parodė, kaip reikia varyti žiemą iš kiemo garsiomis dainomis, trepsėjimais ir šokiais. Šie žydukai paliko labai gražių ir šiltų emocijų. Neapsieita ir be čigonės, kuri ateitį būrė, raganaitės, kuri taip norėjo išvaryti žiemą, kad net Morę norėjo ne tik sudegint, bet ir paskandinti Nemune, muzikantų, kurie garsiai dainavo ir grojo, nors žiema pabėgo ir nesulaukusi Užgavėnių. Tačiau Lašininio ir Kanapinio kova buvo išties labai atkakli – Kanapinis iš visų jėgų grumėsi prieš Lašininį, kad tik greičiau galėtų žemę prikelt naujam gyvenimui, kad pavasaris greičiau ateitų ne tik į mūsų kaimus, bet ir į kiekvieno širdį. Buvo ir kitų persirengėlių.

Galime tik pasidžiaugti, kad savame rate – seniūnijoje – turime išties labai kūrybingų, nuoširdžių ir mokančių švęsti žmonių.

Dėkojame visiems padėjusiems organizuoti ir atvykusiems į šią nuostabią šventę.

Ilona Ivanauskienė, KC Sartininkų kultūros namų renginių organizatorė 

Skaityti komentarus (0) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras