„Versmėje“ susitiko tarptautinio bakalaureato mokyklų Lietuvoje atstovai (14)

2016-01-22 19:52

„Versmės“ gimnazijos archyvo nuotrauka

Nuaidėjo Lietuvos tarptautinio bakalaureato (TB) mokyklų sambūrio šurmulys „Versmės“ gimnazijoje. Sambūryje iš viso dalyvavo apie pusšimtis mokinių ir juos lydinčių mokytojų.

Penktadienio popietę į Tauragę atvyko Lietuvos TB diplomo programos atstovai iš Kauno jėzuitų gimnazijos, Vilniaus licėjaus, Vilniaus AISV ir Šiaulių Didždvario gimnazijos.

Sambūrio tikslas – aktyvinti visuomeninę moksleivių veiklą (CAS) ir dalintis patirtimi, idėjomis. Ypač buvo akcentuojama savanorystė. CAS veikla yra diplomo programos branduolys. Šia programa siekiama įtraukti mokinius į įvairią veiklą. CAS turi tris tikslus: kūrybiškumas – siekiama įtraukti mokinius į kūrybinį mąstymą ir skatinti juos dalyvauti meno, savęs pažinimo bei kitose veiklose; veiksmais siekiama papildyti studentų akademinį darbą fiziniu krūviu, prisidėti prie sveikos gyvensenos; tarnyba – savanoriškos veiklos forma.

Sambūris prasidėjo žaidimu, kurio metu visi susipažino, susiskirstė grupelėmis ir išvyko į Tauragės vaikų darželio „Pušelė“ grupes bei į Tauragės vaikų dienos centrą. Pastarajame centre „Versmės“ gimnazistai savanoriauja jau ne vienerius metus.

Vakare bendravome su „Aktyvios Tauragės“ įkūrėju Sauliumi Bagdonu. Vėliau vyko populiarusis protmūšis, kurio klausimai svečius intrigavo, pavyzdžiui, vilniečiai maloniai nustebo išgirdę, jog Vilniaus meras R. Šimašius kilęs iš Tauragės, o ne iš Kauno, kaip daugelis jų manė.

Kitą dieną, spaudžiant šaltukui ir spiginant saulei, svečiai iškeliavo į miestą atlikti orientacinio žaidimo užduočių. Grįžo patenkinti, susipažinę su miestu, nustebinti jo grožio.

Pabaigus visas numatytas veiklas, susėdome aptarti tolesnių sambūrio tikslų. Kitais metais turėtume susitikti Šiaulių Didždvario gimnazijoje.

Dėkoju TB 1, TB 2 gimnazistams už nepriekaištingą pasiruošimą sambūriui bei jo organizavimą. 

Aušra Žylienė, TB programos mokytoja, CAS koordinatorė

Skaityti komentarus (14) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras