Balskų girininkijoje – inkilų kėlimo šventė(2)

2015-03-24 08:46

Šventės dalyviai

„Šaltinio“ progimnazijos 1d klasės mokiniai su klasės mokytoja Sigita Jurgiliene, lydimi tėvelių, vyko į Balskų girininkiją. Ten maloniai pirmokėlius sutiko Balskų girininkijos girininkas Vidas Jasaitis ir jo pavaduotojas Vidmantas Pakalniškis, kurie laukė svečių su naujai pagamintais  inkilais.

Iškylos dalyviai, pasidalinę naujais nameliais paukšteliams,  patraukė į mišką juos sukabinti. Tai buvo nauja patirtis ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Girininkas parodė, kaip galima įkelti inkilą nelipant į medį. Visi dalyviai patraukė Plynosios draustinio specialiuoju taku. Kiekvieno inkilo įkėlimą lydėjo džiaugsmo šūksniai ir plojimai. Girininkams įkelti naujus būstus paukšteliams padėjo ir tėveliai, ir pirmokėlių mokytoja.

Visi žygeiviai pasiekė ir draustinio apžvalgos bokštą. Nors takas gan ilgas, net 1,6 km., bet visi jį įveikė sėkmingai. Likusius inkilus  įkėlėme prie Genių ąžuolo. Ten buvo sukabinti inkilai pelėdoms. Pasigrožėję ąžuolo didingumu, poilsio aikštelėje pasistiprinę užkandžiais ir arbata, patraukėme prie Genių atodangos. Visus sužavėjo didžiulis skardis, Jūros upės vingis ir tolumoje plytinti lyguma. Pavyko pamatyti skrendančias ir triukšmaujančias gerves.

Galiausiai nuvykome į Balskų girininkijos administracijos teritoriją. Girininkijoje visi pasidžiaugėme auginamomis avytėmis su ėriukais. Norėjome  jas paglostyti, bet pasisekė tik keletui.

Pakilios nuotaikos, pilni kelionės įspūdžių, džiaugdamiesi nuveiktais gerais darbais ir nuoširdžiai padėkoję girininkams, sugrįžome namo.

Pirmokėlių tėveliai

Skaityti komentarus (2) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras