Kliūtis elektroninio recepto sistemai – nesusikalbėjimas tarp įstaigų(4)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-11-12 08:39

Tauragės PSPC vadovas Donatas Petrošius sako, kad jo vadovaujamoje įstaigoje elektroninė receptų išrašymo sistema dar neveikia. Renaldo Malycho nuotrauka

Nuo lapkričio 2-osios dalis gydymo įstaigų jau gali išrašyti elektroninius receptus, o vaistinės privalo pagal juos parduoti vaistus. Tačiau paaiškėjo, kad tokia viešai pasklidusi informacija ne visai teisinga – Tauragėje ši sistema kol kas neveikia. Didžiausia rajono sveikatos priežiūros įstaiga – Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) galimybės išrašyti e.receptų neturi – tam trukdo techninės kliūtys ir informacijos stoka.

PSPC: „Neleidžia sistema“

Paklaustas, ar e.recepto sistema jau veikia, Tauragės PCPC vadovas Donatas Petrošius atsakė, kad Tauragės rajono PSPC elektroninių receptų kol kas neišrašo. Paprašytas paaiškinti, kodėl, sakė, kad jo vadovaujama įstaiga yra pasiruošusi tokius receptus išrašyti, bet to esą neleidžia daryti sistema E.sveikata, kurios administravimą vykdo VĮ Registrų centras.

– Todėl reiktų kreiptis į juos, – žurnalistams patarė D.Petrošius.

Registrų centras: „Nėra jokių kliūčių“

Kreipėmės į Registrų centrą klausdami, kada sistema pradės veikti.

Registrų centro atstovas spaudai Aidas Petrošius atsakė: „Mano žiniomis, Tauragės PSPC nėra jokių kliūčių naudotis e.recepto bei kitomis e.sveikatos paslaugomis. Lapkričio 4 d. minėtos gydymo įstaigos atstovai kreipėsi į e.sveikatos sistemos branduolį sudarančias informacines sistemas administruojantį Registrų centrą su prašymu papildomai suteikti prieigą prie e.sveikatos paslaugų kai kuriems centro gydytojams. Šis prašymas buvo operatyviai įvykdytas“.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Susitikimai su tarybos nariais

Ar dažnai bendraujate su savivaldybės tarybos nariais?

Skaityti komentarus (4) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras