Kelionių organizatoriai stabdo skrydžius į Egiptą (atnaujinta)(2)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-08-16 11:24

Šeštadienį išplatintame pranešime kelionių organizatoriai „Tez Tour“ ir „Novaturas“, vykdydami Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas, atšaukia rugpjūčio 19 ir 26 d. skrydžius į Egiptą.

Visus keliautojus, kurie dar tik planuoja arba jau yra įsigiję kelionių paketus į Egiptą, prašome atidžiai sekti TEZ TOUR ir URM skelbiamą informaciją, kontaktuoti su savo kelionių agentūra.
Kelionių organizatorius vertindamas padėtį, savo klientams suteikia galimybę įsigytą kelionę į Egiptą keisti kita arba koreguoti jos datą. Norintiems susigrąžinti už kelionę sumokėtus pinigus, tai bus daroma pagal kelionės sutartyje numatytas sąlygas.
Šiuo metu Egipto Hurgados kurorte yra 100 lietuvių turistų, į šią šalį atvykusių su TEZ TOUR. Didžioji dalis, 82 asmenys, į Lietuvą grįžta rugpjūčio 19 d. Likusieji, jei situacija nesikeis, į Lietuvą bus parskraidinti pagal numatytą tvarkaraštį.
TEZ TOUR atsakingai pareiškia, kad keliautojų ir Egipte dirbančio bendrovės personalo saugumas – besąlyginis prioritetas.

Padėtis Egipte išlieka sudėtinga ir nenuspėjama. Rugpjūčio 14 d., kai saugumo pajėgos pradėjo jėga griauti nuverstojo prezidento Mohamedo Mursio šalininkų protesto stovyklas, šalyje, naujausiais duomenimis, žuvo per 600 žmonių. Tą pačią dieną Egipte mėnesiui paskelbta nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 14 d. komendanto valanda įvesta 14-oje Egipto provincijų (nuo 19 val. iki 6 val. ryto). Šiuo metu komendanto valanda nėra įvesta Hurgadoje ir Šarm al Šeiche, praneša LR Užsienio reikalų ministerija.

Šiandien po vidurdienio pamaldų nuverstojo prezidento šalininkai vėl kviečia į protesto demonstracijas (pykčio maršus – angl. anger marches). Opozicija M.Mursiui kviečia į savo demonstracijas. Galimi susirėmimai.

URM pakartoja raginimą susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Egiptą.

URM duomenimis, Lietuvos piliečiai per trečiadienio įvykius Egipte nenukentėjo. Dėl pagalbos į ambasadą niekas nesikreipė.

Primename, kad Užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos tinklapyje http://keliauk.urm.lt veikia savanoriška Lietuvos piliečių kelionių registracija.

Trumpalaikės kelionės (viena ar kelios) registruojamos tam, kad URM, naudodamasi pateikta informacija, galėtų susisiekti su asmenimis jų buvimo valstybėse atsitikus stichinei nelaimei, kilus kariniam konfliktui ar kitokiai ekstremaliai situacijai. Kelionių registracija galėtų pagreitinti galimą evakuaciją iš užsienio šalių ir palengvinti konsulinės pagalbos teikimą.

Registracijos duomenys naudojami tik esant būtinybei ir yra automatiškai ištrinami iš sistemos praėjus 30 dienų nuo kelionės pabaigos. Šiuo laikotarpiu galima pakoreguoti kelionės duomenis, pratęsti jos trukmę. Registruodami kelionę, piliečiai gali pateikti duomenis ir apie asmenis, kurie ketina vykti kartu (šeimos narius, draugus). Registracijos duomenys nėra prieinami viešai.

Užsienio reikalų ministerija primena, kad užsienyje esantys Lietuvos piliečiai nelaimės atveju konsuliniais klausimais visą parą konsultuojami telefonu arba elektroniniu paštu. Pirminė informacinė konsulinė pagalba nelaimės atveju visą parą teikiama el. paštu pilieciai@urm.lt arba telefonu +370 5 2362444.

Kelionių organizatorius TEZ TOUR praneša, kad šiuo metu Egipto Hurgados kurorte yra 100 lietuvių turistų. Didžioji dalis, 82 asmenys, į Lietuvą grįžta rugpjūčio 19 d.

Kelionių organizatorius nuolat seka Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas, vertina informaciją gaunamą iš TEZ TOUR biurų Egipte. Pasikeitus rekomendacijoms, bus organizuojamas turistų parskraidinimas anksčiau laiko.

„Nesiruošiame rizikuoti savo klientų saugumu, todėl bus imtasi visų reikiamų priemonių. Ten esantys žmonės nuolat informuojami apie situaciją, teikiamos rekomendacijos kaip elgtis. Ekskursijų organizavimas Egipte yra sustabdytas į Kairą, Aleksandriją bei Liuksorą, jos nebus atnaujintos kol nebus užtikrintas turistų saugumas“,- sakė TEZ TOUR Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Visus keliautojus, kurie dar tik planuoja arba jau yra įsigiję kelionių paketus į Egiptą, prašome atidžiai sekti TEZ TOUR skelbiamą informaciją, kontaktuoti su savo kelionių agentūra.

„Įvertindami padėtį, savo klientams suteikiame galimybę, įsigytą kelionę į Egiptą keisti kita arba koreguoti jos datą. Nors informacija teikiama, svarbu, kad žmonės ir patys realiai vertintų padėtį“, - kalbėjo I. Aukštuolytė.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras