Naujiena Tauragėje – infoterminalas(15)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-05-29 12:10

Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Prie Tauragės pilies prieigų jau įkurdintas naujas infoterminalas. Interaktyviame stende, vadinamajame infoterminale, bus galima rasti informaciją apie turistinius maršrutus visoje apskrityje. Tikimasi, kad jis pradės veikti dar iki miesto šventės.

Iš dalies Europos sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą rengė Jurbarko savivaldybė, įtraukdama visą Tauragės apskritį. Tauragės rajone projektą koordinavusi Edita Gaižauskienė sakė, kad praėjusią savaitę pastatytą infoterminalą pilnai įjungti tikimasi dar prieš miesto šventę. Be to, projekte numatyti ir nauji ženklai.

– Šiuo metu yra pastatytas tik infoterminalo korpusas. Šią savaitę į jį bus sudėtas visas turinys. Projekto esmė yra informuoti turistus apie mūsų teritorijose esančius lankytinus objektus, kuriuos turistas gali pasiekti pėstute, dviračiu ar automobiliu. Maršrutai ne pavieniai. Jie sudėlioti taip, kad jungtųsi tarpusavyje, o ne nutrūktų ties kuria nors vieta. Tauragėje bus du terminalai – prie pilies ir Taurų pramogų parko prieigose. Vieną terminalą ketina įsirengti ir Jurbarkas. Kiti rajonai nesistato, – įvardijo E.Gaižauskienė.

Projekto koordinatorė minėjo, kad prie terminale esančių objektų ir maršrutų bus ir jų aprašymai. O savarankiškai keliaujantys asmenys informaciją galės susirasti bet kuriuo metu – net ir nedarbo valandomis.

Į minėtą projektą įeina ir kitokie informaciniai stendai, kurie bus įrengti prie pagrindinių lankytinų objektų. Informacija bus pateikiama ir Brailio raštu. Į lankytinus objektus kryptis rodys naujos rodyklės. Tokiu būdu bus sukurta turistams navigacinė sistema. Viso projekto vertė – daugiau nei 465 tūkst. eurų. Vien Tauragėje už šiuos pinigus bus sudėta daugiau nei 200 įvairių objektų.

Tauragės krašto muziejaus Kultūrinės ir turistinės veiklos vadybininkė Veronika Stoncelytė paaiškino, kad prie infoterminalo esantys stendai atnaujinti muziejaus lėšomis. Viename – 15 Tauragės mieste esančių objektų, kitame – 29 rajono objektai.

– Dabar stendų spalvos kur kas ryškesnės, neišblukusios, taip pat pakeisti kai kurie objektai. Kiekvienas miesto stende esantis objektas su nuotrauka. Rajono objektų labai daug, tad tik pagrindinius iliustravome nuotraukomis. Be to, anksčiau stende buvo daug piliakalnių, kurių nemaža dalis tiesiog nepritaikyta lankytojams. Mes juos pakeitėme kitais lankytinais objektais, – vardijo V.Stoncelytė.

Skaityti komentarus (15) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras