Velykinių keksiukų idėja(2) 

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-04-04 11:04

Virginijos Krylovienės nuotrauka

Siūlome ne keksiukų receptą, o jų velykinio pateikimo idėją. Galite juos dekoruoti kaip sugebate ir norite – gal aptaškysite tirpintu šokoladu, o gal apjuosite spalvotais kaspinėliais?Gal į pusę tešlos pridėsite kakavos ir iškepsite margus?  Pasinaudoti galite bet kuriuo jums žinomu ir mėgiamu keksiukų receptu. Mes pateikiame patį paprasčiausią.Siūlome ne keksiukų receptą, o jų velykinio pateikimo idėją. Galite juos dekoruoti kaip sugebate ir norite – gal aptaškysite tirpintu šokoladu, o gal apjuosite spalvotais kaspinėliais?Gal į pusę tešlos pridėsite kakavos ir iškepsite margus?  Pasinaudoti galite bet kuriuo jums žinomu ir mėgiamu keksiukų receptu. Mes pateikiame patį paprasčiausią.

Reikės:

sviesto – 110 g

kiaušinių – 2 vnt.

druskos – žiupsnelio

cukraus – 170 g

miltų – 120 g

kepimo miltelių – 1 arbat. šaukštelio

pieno – 100 ml

kiaušinių lukštų – 10 vnt.  (jei lukštų turėsite mažiau, likusią tešlą iškepkite kaip paprastus keksiukus)

Ruošdami lukštus keksiukams, kiaušinius peiliu pradaužkite iš vieno galo ir išpilkite turinį. Lukštus pavirinkite vandenyje keletą minučių ir išdžiovinkite. Į kiekvieną lukštą įlašinkite šiek tiek aliejaus ir pavartykite, kad sienelės iš vidaus juo pasidengtų. Iš folijos padarykite „lizdelius“, sudėkite juos ant skardos ir sutupdykite lukštus.

Tešlai minkštą sviestą išsukite su cukrumi, supilkite kiaušinius, įberkite druskos, išplakite. Suberkite išsijotus miltus ir kepimo miltelius, išmaišykite, supilkite pieną ir dar kartą viską išmaišykite.

Tešlą sukrėskite į polietileno maišelį, vieną jo kampą nukirpkite ir pridėję prie lukšto kiaurymės užpildykite jį tešla beveik iki viršaus. Kepkite vidutinio karštumo orkaitėje 20–30 minučių (tikrinkite mediniu pagaliuku). Atvėsusius „kiaušinius“ atsargiai nulupkite (prieš tai aštriu peiliu palyginkite, jei tešla išsiveržė pro kiaurymę), užmaukite ant ilgų medinių iešmelių ir (jei norite) dekoruokite.

Linksmų Velykų!

Skaityti komentarus (2) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras