zinovas
2019-12-30 19:02

Paskutinius dešimt metų daug gėrė ir rūkė kontrabandines cigaretes.

Jovita
2019-12-30 13:46

Kai netenkame mums svarbių, palikusių ryškų pėdsaką gyvenime žmonių, manau, kad reikėtų "pagarbinti" juos ne tik liūdint, bet ir prisimenant, kokie jie buvo gyvi: išradingi. linksmi, juokingi, Edmundą pažinojau daugelį metų, bendravome įvairiomis progomis. Bet kažkodėl labiausiai įsimintina tai, kas susiję su daile. Edmundas buvo ne tik tyrinėtojas, istorikas, rašytojas, teatralas (ir dar daug kas), bet ir dailininkas. Priminsiu, kad pradėjome bendrauti tarybiniais metais, šiuo atveju tai svarbu. Susitikome vietinių dailės mėgėjų parodoje Kultūros namuose. Ji niekuo nebūtų buvusi išskirtinė, jei ne Edmundo darbas pavadinimu "Žmogus". Čia visu ūgiu buvo pavaizduotas vietinis keistuolis, kuris pats žaliai nusidažydavo batus ir per dainų šventes mėgdavo atsistoti šalia choristų. Partinius funkcionierius šis tapybos darbas įžeidė, mat paroda buvo skirta "didžiosios spalio socialistinės revoliucijos" jubiliejui. Aplinkiniai jį laikė kvaileliu, o Edmundas visiems parodė kaip žmogų. Vietinę valdžią labiausiai ir užgavo paveikslo pavadinimas - "Žmogus". Su Edmundu juokėmės ik ašarų. Po to mums buvo labai lengva bendrauti, gerai vienas kitą supratome. Dažnai tą įvykį prisimindavome, man jis buvo, kaip žmogiškumo išraiška. Edmundai, gal ten kažkur būdamas prisiminęs ir Tu juokiesi? Ačiū "Tauragės kurjeriui", kad Edmundą palydėjo puikiu Eugenijaus Šalčio rašiniu, mat dažnai tokie atminimo rašiniai, nekrologai būna arba labai "valdiški", arba prirašyti gražių žodžių...

Elena
2019-12-16 12:11

Žinia pribloškė. Labai trūks šio paprasto, kuklaus, bet labai intelektualaus žmogaus. Atidavė save darbui, Tauragės krašto istorijos kaupimui. Degė, tirpo tarsi žvakelė. Sunku įsivaizduoti, kad pravėrus kultūros paveldo duris, ten nebus JO... Nuoširdi užuojauta šeimai. Liūdime kartu...

Alvidas
2019-12-16 11:27

Kaip visa tai nesiderina - Kalėdų išvakarės ir doro, šaunaus žmogaus netektis... Vieno literatūros klasiko žodžiais, matyt, TEN padorūs žmonės labiau reikalingi. Mielasis Edmundai, tu šių žodžių jau negirdėsi, tačiau ką nuveikei, ką palikai, tūkstančius kartų vertingiau už pačius gražiausius žodžius. Vertėme panašią istorijos vagą, buvome bendraamžiai, spausdinomės "Taurragyje", deja, taip ir nespėjome susipažinti. Visada žavėjausi tavo intelektu, erudicija, energija. Ir Tauragei, ir "Taurragiui", ir kiekvienam, kuris nors truputį jaudinasi dėl savo krašto istorijos, o ne vien galvoja apie sočią šiandieną, tavęs labai, nepaprastai trūks. Ilsėkis ramybėje, didelis, kuklus žmogau. Didžiulė užuojauta tavo artimiesiems ir visiems mums.

dėkui
2019-12-16 08:16

likimui, kad gyvenau Tauragėje vienu metu su šiuo žmogumi, profesionalas, sunku bus jį pakeisti, o gal ir neįmanoma, tegul būna jam lengva žemelė.

dėkui
2019-12-16 08:16

likimui, kad gyvenau Tauragėje vienu metu su šiuo žmogumi, profesionalas, sunku bus jį pakeisti, o gal ir neįmanoma, tegul būna jam lengva žemelė.

Palikite komentarą