Buderus
2019-07-10 11:27

O kas galėtų išmatuoti triukšmo lygį savivaldybėje, posėdžio metu

Lidija
2019-07-07 15:22

Transporto triukšmas yra šių dienų rykštė. Kovoti su tuo būtina, bet tai nėra lengva dėl finansavimo stokos. Dėl to policija pati perkasi triukšmo matuoklius ir "ale matuoja" triukšmo lygį, vietoj to kad nusisamdytų kvalifikuotus specialistus, kurie tą darbą išmano ir turi teisę jį atlikti- (akredituotas laboratorijas). Triukšmo matavimui keliami aukšti reikalavimai: matuotojai turi turėti nemažą įdirbį, aukštą profesinę kvalifikaciją, turėti tam teisę.Matavimai turi atitikti tarptautinio standarto reikalavimus. Neužtenka turėti triukšmo matuoklį ir paspausti jo " mygtuką". Pareigūnai labai drąsiai elgiasi po savo tokių "matavimų" taikydami nuobaudas. Pasiteiraukite visuomenės sveikatos centro atstovų kas gali atlikti triukšmo matavimus, kad jie galiotų išduodant higienos pasą-leidimą verstis ūkine-komercine veikla. Gal tokius triukšmo matavimus gali atlikti jūsų policijos pareigūnai? Tikriausiai jie bus "galiojantys".

NSO to Lidija
2019-07-07 08:00

"Šiaulių kelių policijos tarnybos viršininkas Robertas Radavičius tvirtino, kad pareigūnai dabar patys intensyviai mokosi ir aiškinasi, kaip jiems reikės dirbti su prietaisu, kad nekiltų teisinių diskusijų. Anksčiau Lietuvoje jau yra buvę bandymų matuoti motociklų keliamą triukšmą, bet vairuotojai juos aktyviai ginčydavo dėl įvairaus buvusio aplinkos triukšmo, akustinio triukšmo ir pan. „Yra įvardintos taisyklės, kaip turi būti matuojamas triukšmas, yra ir sąlygos, kaip kad neturėtų būti bortų, neturėtų būti viduryje gatvės, kad kitos transporto priemonės netriukšmautų, kiek nuošaliau. Bet mes visa tai įvertinsime, turėsime tokias vietas, kur tų problemų nekils ir teisės aktai nebus pažeisti“, – aiškino R.Radavičius". Bet birbynių sumažėjo akivaizdžiai...

Saunuoliai
2019-07-05 11:44

Buckis

Lidija
2019-07-05 11:02

Triukšmo lygį turi teisę matuoti tik akredituotos laboratorijos, tik jų matavimo rezultatai turi juridinę galią. Matavimo prietaisai turi būti reguliariai metrologiškai tikrinami ir kalibruojami. Jeigu triukšmo lygio matavimus atliko patys pareigūnai, gali būti, kad jų matavimai neturi jokios reikšmės, o triukšmadariai nubausti neteisėtai. ( Čia tik šiaip sau, pamąstymui)

kurjeris.lt
2019-07-05 10:33

Patys pareigūnai su specialiu prietaisu.

Lidija
2019-07-05 10:00

Kas atliko triukšmo lygio matavimus ?

Palikite komentarą