to Tadas
2017-09-18 10:28

Kauniečiai buvo aferistai, ir verslo modelis buvo pastatytas ant aferos - jei pasiseks - ok, jei ne - stumsim visiems ragus. Kas ir įvyko.

Tadas
2017-09-18 10:23

Tokiems kaip tu tik sako Oliverio pavarde lyg nupirktoj is lidlo kroanse Oliverio pirsto stampas butu ! Buvau teisus del greito jojo burgeriu nujojimo, kaunieciu burgeriu pabaigos, bus tas pats ir cia su keliais uzkandziais isrankiems prancuziniams.

to Tadas
2017-09-18 10:02

Tavo skoniui, gerb. eksperte, yra jurona, vipas ir kiti "prabangaus" maisto taškai. Tavo prognozių niekam nereikia, žiūrėk savo reikalų. Oliverio pavardė nieko nesako tik cepelinų ir kotletų valgytojams, kuriems reikia daug ir pigiai. Čia ne tau, gali net nebandyti eiti, nes apie skonių jūra, įmantrius patiekalus tu vis tiek nieko nesuprasi. Bistornomijos kolektyvui linkiu didžiulės sėkmės ir kuo mažiau klausyti "žemaičių blynų" valgytojų pasriūbavimų.

Tadas
2017-09-18 08:52

Labai suprantu gerus zmoniu norus tikslus ir siekius, bet pasakymas kad dirbot prie Olverio nieko cia nepades. Juk tai tik eiline skyle suesti auksini kroansa uz 1.5 euro ir isgerti kavos pagrinde. Ka Oliveris dades ? Didesne kaina ir greitesni bankrota, ar zenkliuka sau kad tai profesionalu darbas ? Linkiu sekmes , bet as abejoju ar laikysis ilgai, Taurageje mazeja zmoniu mazeja ir valganciuju, o ir kainos kaip Lasvegase. Is kart duodu patarima, ruoskit cepelinis, zemaiciu blynus kepkit kugeli, koki plova - laikysites, kitu atveju metu laikotarpyje uzdarysit duris. Paklausykit !

Palikite komentarą