Laukinių kraštas
2015-10-24 12:41

Kam ta greitoji pagalba, jei ji sankryžą greičiau nei leistina paprastam automobiliui negali pravažiuoti? Lai rašo - med. pagalba. Eismo kultūros stoka jaučiasi Tauragėj, kažkokie laukiniai vakarai. Esu daug keliavęs po ES. Ten vairuotojai iš tolo pamato švyturėlių blyksėjimus, visi į kelkraštį suka, nelaukdami sirenų. Tauragėj dar ir sirenos turi girdėtis automobilio viduj: Volvo vairuotojas negirdėjo sirenų garso ir nematė švyturėlių blyksėjimo (iš 15min str.) .??? Tai ką jis veikė ? Važiavo, nežiūrėdamas į šalis, kaip boba,nes žalias šviesoforo signalas leido ar kaip kinkytas arklys su dengtomis iš šonų akimis, kad nesibaidytų, ? KET rašo: vairuotojas - aktyvus eismo dalyvis, t.y. dalyvauji eisme, stebi aplinką visą laiką, palauk nėra, turi reaguoti akimirksniu. Ir "negirdėjau" neatleidžia nuo atsakomybės! Na, runkelis už vairo gali spaudyti grotuvą, svajoti: jis turi draudimą ir jam žalias signalas! O jei jis į vilkiką būtų rėžęsis ar po priekaba palindęs? Būtų į ligoninę keliavęs ar į Papušinį. O jei pats būtų ką užmušęs? Pažiūrėjus į nuotraukas '15min' matyti, kad greitukės dešinės stumdomos durys įlenktos, kas įrodo, kad greitukė gavo smūgį į šoną - ji buvo kirtusi sankryžą daugiau nei per pusę džipo eismo juostos ir daugiau nei džipas, kurio vairuotojas net nestabdė ! Džipo dešinys kampas nuneštas labiau, o kairys tik paliestas, kas įrodo, jog džipas braukė per mikroautobuso šoną labiai dešiniu kampu, o ne gavo smūgį pats. Greitukės vairuotojas teisus, bet tam jovale vardu Lietuva viskas per subinę sumąstyta, teisybė tik pinigais paremta...

as
2015-10-22 17:39

jo,bent jau i taurage yvaziuodama sita greituke neturejo pasijungusi netgi garsinio signalio,o kada ji yjunge neaisku, va ir pasekmes po to buna jau.

to žinovui
2015-10-22 06:45

O tau ką- sunku sustoti, jei girdi sirenas?. Gal kada reiks tavo ar tavo artimųjų gyvybę gelbėti, visi šauks- stoviniavo prie sankryžų, laukė, neskubėjo... Aišku, jei nesi kurčias, tada kita kalba. Niekada nesu mačiusi, kad greitukė, ar policija nestabtelėtų prie sankryžos. Bet būna, kad vieni sustoja, o kitas lekia kaip akis išdegęs. Aš nesakau, kad greitosios vairuotojas nekaltas, šiuo atveju- kaltė abiejų pusių.

žinovui "Na atsiprašau"
2015-10-21 07:22

KET / XXIV. Specialiųjų transporto priemonių eismo ypatumai Spausdinti El. paštas 186. Specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, turintys leidimus naudoti mėlynus ir raudonus švyturėlius ir specialiuosius garso signalus, gali naudotis įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais tik tuo atveju, kai tai būtina gelbėjant žmogaus gyvybę, sveikatą ar turtą, užtikrinant viešąją tvarką ir eismo saugumą, sulaikant įtariamus padariusius teisės pažeidimą asmenis, eskortuojant ir lydint Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje nurodytus saugomus asmenis. Specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, važiuodami kelyje su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais (kurie turi būti matomi 360º kampu) ir specialiaisiais garso signalais, gali nepaisyti Taisyklių V, X, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX, XXI, XXII skyrių ir 1–3 priedų reikalavimų ir pasinaudoti pirmenybe tik tuo atveju, jeigu nepakenks eismo saugumui, ir tik tada, kai įsitikina, kad jiems duodamas kelias. Šia teise taip pat naudojasi transporto priemonių, kurias lydi specialiosios transporto priemonės, vairuotojai.

Na atsiprašau
2015-10-20 08:26

Išgirdai spec tarnybų švyturėlius- mažini greitį arba stoji, jei matai, kad trukdysi... Bet kaip pastebiu- mažai kas sustoja, dauguma važiuoja kaip važiavę. Užtat ir taip atsitinka.

kelio taisykles
2015-10-19 14:51

nereikia i jungti sarnkryzoje signalo ir nebus avariju ,jai vezi ligoni ,tai isijunk dar nepasiekus sankryzos

kazys
2015-10-19 13:14

koks fuorums uzvire uoch tu blyn a vaika gyvenkit draugiska

Yla to Atsąkymas
2015-10-19 10:24

Jeigu ką, tai tas šikininkas miesto aikštėje nepakenktų ir kad mokamas būtų , bele tik švarus ir kultūringas. O LIDL ar kokia bažnyčia..., laikykitės saugaus eismo ir viskas bus gerai. O tai vairuotojai dabar kieti labai iš penkto ar dešimto karto teisikes išlaikę, o gal ir nusipiešę savo gebėjimus demonstruoja tai taip ir gaunasi. Prie ko čia ta sena valdžia, kai keliuose dundukai.

tam ai
2015-10-19 09:58

Teisingai pastebejote, kad Lietuvoje pilna prekybos centru miestu centruose. Viskas padaryta uz atkatus. O ar daug dideliu prekybos centru randame uzsienio miestuose? Deja tenai prekybos centrai concentrujami ir iskeliami uz miesto.

manc to "ai"
2015-10-19 09:47

aiškiai parašėte, bet ar "dejuokliai" supras? :)

Palikite komentarą