Janina
2014-10-13 19:58

Janina Kaukėniene Siūlyčiau inicijuoti sąvokos - "medžiotojas" pakeitimą . Žodžio medžiotojas šaknis - medis -gyvybė.Sąvoka medžiotojas leidžia nuožmogiams oficialiai žudyti , kankinti ,manipuliuoti įstatymais , žmonėmis , gamta....pinigais .Šiuo žodžiu jie mosuoja tartum vėliava .Tikrasis jų pomėgis - žudyti ir už tai dar gauti pinigus .Turime sena , gal kiek primirštą pavadinimą - budelis.Galime jį šiek tiek modernizuoti - biobudelis .Manau ir įstatymai būtų skaidresni budeliams ( biobudeliams )nei medžiotojams , t.y. kai sąvoka atitiks prasmę. Pagarbiai, mokytoja

Mikalauskui - kas yra kas
2014-02-01 07:21

Pagaliau, kas gali pasakyti, kiek tiksliai mūsų miškuose yra arba turi būti šernų? p. Mikalauskai, tai koks esate žinovas jeigu negalite atsakyti į šį paprastą klausimą. Atsakysiu už jus, nors nesu medžioklės žinovas - 10-15 šernų/1000 ha. Tokie skaičiai turėtų būti kultūringos medžioklės būrelio plotuose. Tuo tarpu būrelyje, kuriame Jūs pats medžiojate ir kur stovi Jūsų bokšteliai šis skaičius yra 50-60/1000 ha. Gerai atsimenu, jūs jau gynėtės, kad šernai priklauso Viešvilės rezervatui, tačiau pasakius, kad rezervatas gali turėti galimybę išmedžioti šernus rezervate, jūs jau puolėte, kad rezervatas neturi teisės medžioti Jūsų šeriamus šernus netoli rezervato. Tad, kaip čia išeina, P. Mikalauskai, šernai turi du "šeimininkus"? Kalbate kaip Jums patogiau. Kita Jūsų citata - "Juk yra šalių, kur apskritai niekas į gamtos procesą nesikiša". Tad, kokio velnio jūs juos visus metus šeriate. Mylite gamtą ir žvėrelius kaip pradinių klasių mokinys? Anaiptol. Labai gaila, kad čia neina įdėti nuotraukos - stacionarios šėryklos ir šalia stovinčio bokštelio su lig dviejų aukštų namu. Tad, jeigu skelbiatės esantis medžioklės žinovu, ir elkitės garbingai. Nežaiskite "mažylių ir jų mamų" mažybiniais žodžiais ir jausmais. Bandote žodžiais "gamta susitvarkys" išvengti šernų medžiojimo. Tai mažų mažiausia kvepia aferizmu. O tuo tarpu savo veiksmais ir demagogija patvirtinate ne medžioklės žinovo, o kiaulių augintojo reputaciją.

Algis
2014-01-31 16:41

Kodėl tokia keista aritmetika? Jei 2013 m. pradžioje buvo 60 tūkst. šernų, tai sumedžiojus iki šių metų pradžios 30 tūkst. liko kita tiek arba pusė nuo 60 tūkst. ? Su tokia aritmetika šernų taip medžiojant jau turėjo nelikti. O nesuvokimo priežastis čia paprasta. Pamiršta, kad šernai labai produktyviai ne kaip kiti kanopiniai veisiasi ir prieauglis , kurį dauguma šernų atsiveda pavasarį, čia nepriskaičiuotas. O jis bus skaičiuojamas šią žiemą. Tik nežinau kas čia tas kvailintojas. Šernų kaimenėmis suinteresuoti medžiotojai ar esmės nesupratusi žurnalistė.

medziotojas
2014-01-31 10:02

Kad mes iki soties prisisaude tu zveriu. Mums jau atsibodo tos pjankes.Juk medziokles pagrindinis aspektas kalti i vena.Paskui dar po medziokles jau vos paeidami turim vaziuoti pas koki Petra ar Broniu dasimusti.Nebent tuos sernus suvarytu i koki garda salia pirteles,tai tarpuose kol nesivanojam rykstem per langus juos pasaudytume.Vistiek po 250 litu uz kiekviena nors galetume zakuskes uzsipirkti,tu sernu tai nevalgysi.

manc
2014-01-31 08:16

sodai yr sodai.. ne miestas, ne kaimas, ne vienkiemis.. jei sodai įrengti miško pakrašty, tai kuo kalti šernai? jei gyveni pusiau miške, tai nieko keisto, kad šernas ateina pažiūrėti kas šalia jo miško vyksta :))) yra vietovės, skirtos gyvenimui ir vietovės, skirtos sodams :DDD

maušas
2014-01-31 07:41

tauragiskiai sodininkai stato tvoras, nes sernu yra tiek daug, kad nebebijo zmoniu, miske nebesuranda maisto ir nusilpe neadekvatus stipineja keliuose, misko paklote ant tiek isarta, kad nebelieka grybingu vietu. tegul mokslininkai isaiskina kiek naturaliai, be zalos gamtai turi buti sernu. pajuokaunant galima pasakyti, kad sode ryte namely atsibudes gali lovoj rasti serna.

Palikite komentarą